Öğrenciler, Mangala ile Fark Attı Foto Galeri: Öğrenciler, Mangala ile Fark Attı

Karaman Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen final turnuvasına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin dikkat, düşünme, strateji geliştirme, saygı göstermek, kurallara uyma gibi becerilerini geliştirmek amacıyla Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen mangala turnuvasında öğrenciler, yarışma heyecanını yaşarken etkinlikte doyasıya eğlendiler.

Turnuvaya Karaman il merkezindeki 16 ortaokuldan toplam 80 öğrenci katılırken öğrenciler üç hafta boyunca kendi okullarından seçilen koçları tarafından mangala turnuvasına hazırlandılar.

24 Ekim günü gerçekleşen ve kıyasıya bir mücadelenin yaşadığı final turnuvasında yapılan değerlendirme sonucunda; TOKİ Ortaokulu birinci olurken Alpaslan Ortaokulu ikinci, Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Ödül töreninde davetlilere ve öğrencilere hitap eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, turnuvaya katılan öğrencileri gayretlerinden tebrik etti.  

Program, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın dereceye giren öğrencilere kupalarını vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.