Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, daire amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programının açılış konuşmasını Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Barbaros Orman yaptı.

Ardından kürsüye gelen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan bir selamlama konuşması yaptı.

Konuşmalar sonrasında Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin sergilediği ‘ıspanaklı yumurta’ gösterisi davetliler tarafından ilgiliyle izlendi. Alkışlarıyla öğrencilere tempo tutan veliler bu güzel anları cep telefonlarıyla çektikleri fotoğraflar ve kaydettikleri videolarla ölümsüzleştirdiler.

Öğrencilerin gösterisinin ardından sahne alan Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenlerinden oluşan koro birebirinden güzel türküleri seslendirirken aynı okul Müzik Öğretmeni Hasan Hüseyin Aslantürk ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Merve Öcal kulakların pasını silerek davetlilere müzik ziyafeti verdiler.

Programın son bölümünde Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu velilerinden Ali Avcı’nın seslendirdiği türküler izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.