Ölümünün 85. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Etkinliklerle Anıldı Foto Galeri: Ölümünün 85. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Etkinliklerle Anıldı

10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında ilk tören, Cumhuriyet Parkındaki Atatürk Anıtına; Karaman Valiliği ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı.

Çelenklerin sunulmasından sonra saat 09:05'te siren sesiyle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk büyükleri ve tüm şehitlerimiz için iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımızın söylenmesi ile birlikte bayraklar yarıya indi.

Çelenk sunma töreni sonrasında anma programı, Piri Reis Kültür Merkezi’nde Fatih Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliklerle devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın akabinde, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Erkan yaptı.

Konuşma sonrasında öğrencilerin sunduğu oratoryo gösterimi, türkülerin seslendirilmesi ve zeybek gösterimi davetlilerden tam not aldı. Program, il genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Karaman Valisi Sayın H. Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı tarafından hediyelerin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.