Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için Genişle Alanı Master Planı Ön Fizibilite Raporu hazırlandı
Konu ile ilgili Karaman OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Boynukalın yaptığı açıklamasında şöyle dedi;  “Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından, 2023 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “TR52/23TD/0015” sözleşme numaralı “Karaman İlinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Entegre
Altyapılar Olarak Genişleme Alanı Master Planı Ön Fizibilte Raporu” projesi, Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile yürütülmüştür. 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sefa USTA, Prof. Dr. Hakan CANDAN, Doç. Dr. Murat BAY, Doç. Dr. Namık Kemal ERDEMİR, Dr. Abdulbaki PINAR ve Dr. Serhat ŞAMİL’e projede görev almış olmaları ve projeye sağlamış oldukları katkılar için ayrı ayrı teşekkür ederim. Projeye destek vermesi nedeniyle, Mevlana Kalkınma Ajansı'na teşekkürlerimizi sunarım.
Şehrimize ve organize sanayimize vizyon sunması ve katkı sağlaması amacıyla, Karaman Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesine dair hazırlanan ön fizibilite raporunun, ülkemiz ve Karamanımız için hayırlı olmasını diler, Karaman Valimiz Sayın Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet GAVGALI, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Selami BALCI`ya şükranlarımı sunarım.  Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yönetim Kurulu ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü personeline destek ve katkıları için ayrıca teşekkür ederim.”