Yenilikçi ve öncü yaklaşımları ile Karaman’da eğitim sektörüne yön veren Uğur Kurs’un sahipleri değişti. Karaman’da 3 yıldır faaliyet gösteren Uğur Kurs Sahibi Fatih Tekin’in Uğur Eğitim Kurumu’nun Kurs bölümünü Serdar Karataş, Raşit Uğur ve Fatih Demirel’den oluşan RFH Eğitim Ortaklığına devretti.

TEKİN: ORTAKLARA HAYIRLI OLSUN

Devir teslimi yapılan eğitim kurumunun eski sahibi Fatih Tekin yapmış olduğu açıklamada; “2021 yılından itibaren Özel Karaman Uğur Okulları ve Uğur kurs Merkezi olarak faaliyetine devam eden kurs merkezimizi RFH Eğitim Şirketi’ne Uğur Kurs olarak devir etmiş bulunmaktayız. Öte yandan Uğur Okulları olarak bünyemize ana okulu kademesini dahil ederek eğitim ve öğretime devam edeceğiz. Kurs merkezini devir alan RFH eğitim şirketinin kurucuları Serdar Karataş, Raşit Uğur ve Fatih Demirel’e hayırlı olsun.” Temennilerinde bulundu.

KARATAŞ: GELİŞEREK DEVAM EDECEĞİZ

Konu ile ilgili Karamandan.com haber sitesine açıklamalarda bulunan RFH Eğitim Şirketi Yöneticisi Serdar Karataş kurumun gelişerek aynı metotla eğitime devam edeceğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı; “2021 yılında kurulan Uğur Kurs merkezinin eğitim ve öğretim faaliyetine aynı sistem ve metotla devam edeceğiz. Mevcut öğretmen kadrosunu daha da genişleterek Karamanlı hemşerilerimizin evlatlarını Türkiye’nin ve yurt dışının en iyi üniversitelerine emin adımlarla taşıyacağız. 31 Temmuz 2023 tarihinde tanışma derslerine öğrencilerimizi bekliyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz hem fiziki imkanlarımızı görecek hem de alanında uzman eğitim kadromuzla tanışabilecekler.