Özel Öğrenciler, Karaman FK Futbolcularıyla Buluştu Foto Galeri: Özel Öğrenciler, Karaman FK Futbolcularıyla Buluştu

Etkinlikler kapsamında Karaman Özel Eğitim Anaokulu minik öğrencileri, Karaman Futbol Kulübü’nün teknik heyeti ve futbolcularıyla bir araya geldi.

Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde down sendromu hakkında toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturmak, down sendromlu bireylere karşı olumlu tutum ve davranışlara katkıda bulunulmasını sağlamak, erken eğitimin ve eğitimde sürekliliğin önemine dikkat çekmek amacıyla "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" olarak ilan edilmiştir.

Ülkemizde de her yıl 21 Mart'ta, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda toplumsal farkındalık ve duyarlılığa katkı sağlayacak etkinlikler düzenlenmektedir. Etkinlikler kapsamında Karaman Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri, Karaman Futbol Kulübü’nün Teknik Direktörü Cihan Erdil ve futbolcularıyla buluşurken minik öğrencilerin yaşamış olduğu sevinç görülmeye değerdi.  Düzenlenen etkinlikte minik öğrencilerle sohbet eden teknik heyet ve futbolcular gördükleri sevgi karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Bu anlamlı program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Karaman Futbol Kulübü’nün tesislerinde gerçekleşen etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Karaman FK Yöneticisi Ali Uysal, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.