2013 yılından bu yana Karaman Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak görev yapan Karamanlı hemşehrimiz Özlem Koçak, 13 Aralık 2022 tarihinde Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürü vekili olmuştu.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan 32133 sayılı Resmi Gazete’deki atama kararlarına göre, Karamanlı hemşherimiz Özlem Koçak, Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne asaleten atandı.

ÖZLEM KOÇAK KİMDİR? 
1975 Karaman doğumlu. İlk, orta, lise eğitimini Karaman’da tamamladıktan sonra iktisadi İdari Bilimleri Fakültesinin ardından eğitimine İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümüne devam etti.
Koçak, Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Memuriyet hayatına 1997 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında başladı. Karaman İl Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı ve İl Müdürü görevlerinde bulunan Özlem Koçak ayrıca Karaman Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü ve Kadın Aile Müdürü Olarak görev yaptı. Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanlığı, Kültür Sanat Meclis Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Koçak ayrıca Karaman Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeliği, Karaman tanıtma Platformu (KARTAP) Yönetim Kurulu Üyeliği, Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkan Yardımcısı ve 7 yıl Karaman Büro Memursen Kadın Kolları yöneticilik görevlerinde bulundu. Koçak evli bir çocuk annesidir.