Türkiye Badminton Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Para Badminton Türkiye Şampiyonası 13 ilden 18 kulüp ve 38 sporcunun katılımıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz, sporun olduğu yerde engelin olmadığını belirterek, “Türk Dili’nin Başkenti Karaman’da böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı mutluluk duyuyor, organizasyonun ilimizde yapılmasından dolayı Türkiye Badminton Federasyon Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum. Paralimpik branşlarının son dönemde ülkemizde çok iyi atılımlar yaptığını görüyoruz. Sizler adına büyük sevinç ve mutluluk duyuyoruz. Bugün ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.  Bu vesile ile sevgi, şefkat, emek ve fedakârlıklarla dolu yüreği ile her zorluğun üstesinden gelen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Şampiyonaya katılan tüm sporcu, antrenör ve hakemlere müsabakalar boyunca başarılar dilerim” dedi.

Karaman’da ikincisi yapılan Para Badminton Türkiye Şampiyonasına 13 ilden 38 sporcunun mücadele edeceğini belirten Türkiye Badminton Federasyonu As Başkanı Zafer Şahin, “Karaman’da Para Badminton Türkiye Şampiyonası’nın ikincisini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Hayallerimizi bir adım daha öteye taşıdığımız, sporcularımız için en iyi imkanları sağlamaya çalıştığımız faaliyetlerimiz günden güne artıyor. Bugün tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Size yoğunluğundan dolayı aramızda olamayan Federasyon Başkanımız Ercan Yıldız’ın selamlarını getirdim. Ayrıca günün anlamı olarak dünyayı her zaman güzelleştiren ve yaşanabilir hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen plaket takdimi sonrası başlayan şampiyona, 9 Mart Cumartesi günü sona erecek. 

KMÜ Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen açılış törenine Türkiye Badminton Federasyonu As Başkanları Zafer Şahin ile Naci Usta, Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz, KMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç, sporcu, antrenör, hakem ve vatandaşlar katıldı.