Para Tekvando Türkiye Şampiyonasında Karaman’a 3 Bronz Madalya Foto Galeri: Para Tekvando Türkiye Şampiyonasında Karaman’a 3 Bronz Madalya

Türkiye Tekvando Federasyonu 2023 faaliyet takviminde yer alan ve 17-18 Ocak tarihlerinde Karatay Uluslararası Spor ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Para Taekwondo Türkiye Şampiyonasında tekvando antrenörleri Sadullah Bacaksız ve İbrahim Kafalı eşliğinde büyük erkeklerde ve büyük kadınlar kategorilerinde 3 sporcuyla mücadele eden Karaman tekvando takımı şampiyonada 3 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

2 gün süren şampiyonada Karaman tekvando takımından K44 erkekler kategorisinde +80 kiloda mücadele eden ve aynı zamanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Furkan Çamur ve 63 kiloda mücadele eden Murat Bal Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi olurken, K44 kadınlar 52 kiloda mücadele eden Emine Altun’da Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Karaman tekvando takımı sporcuları Furkan Çamur, Murat Bal ve Emine Altun elde ettikleri bu başarıyla ayrıca Şubat ayında İstanbul’da düzenlenecek 8. WT Başkanlık Kupası Para Tekvando müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Konya’da düzenlenen şampiyonada derece elde eden sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “ 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da sporcularımız elde ettikleri başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Geçen hafta okçuluk takımımızın başarısının ardından bu hafta da para tekvando branşımızdan da yılın ilk madalyaları geldi. Konya’da 31 ilden 74 sporcunun katılımıyla düzenlenen Para Tekvando Türkiye Şampiyonasında mücadele eden 3 sporcumuzda madalya kürsüsünde yerini alarak bizleri gururlandırdı. Sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen antrenörlerimizi tebrik ediyor, İstanbul’da düzenlenecek 8. WT Başkanlık Kupası Para Tekvando müsabakalarında sporcularımıza başarılar diliyorum.”