Öğrencilere kitap okuma sevgisi kazandırmak, akademik başarılarına katkı sağlamak ve aile içi iletişimi güçlendirmek amacıyla başlatılan projede ilçedeki bütün okullarda her gün 40 dakika okulda, 30 dakika ailecek evlerinde olmak üzere öğrencilerin 70 dakika kitap okuması hedeflenmektedir.

Projede öğrencileri motive etmek amacıyla, kurulan komisyonlar marifetiyle okul türlerinde en fazla kitap okuyan öğrenciler aylık olarak ödüllendirilmektedir.

Bu kapsamda nisan ayında en çok kitap okuyan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri başarı belgelerini aldılar.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit "mutlu ve başarılı öğrenciler hedefimize yönelik çalışmalardan biri olan "Paşa Torunları 70 Dakika Okuyor" projesinde nisan ayında en çok kitap okuyan öğrencilerimiz belgelerini aldılar.

Şunu ifade etmek isterim ki ilçemizdeki bütün öğrencilerimiz bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Proje başladığı günden bugüne gerek okullarımızda gerekse evlerimizde kitap okuma heyecanını görüyor, mutlu oluyoruz. Her çalışmada katkılarıyla bizleri mutlu eden öğretmenlerimiz bu çalışmada da en büyük desteğimiz her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Evlerde ise ailelerimiz çocuklarıyla birlikte akşamlarını kitap okuyarak geçiriyor. Sağladıkları bu destek için de anne babalara da teşekkür ediyorum.

Çalışma kapsamında her ay en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilmeye devam edecektir. Mayıs ayında da öğrencilerimizi ve ailelerini kitap okumaya devam etmelerini rica ediyorum" dedi.