Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan "Paşa Torunları 70 dakika Okuyor" projesi kapsamında ilçedeki okullarda eğitim gören öğrencilerin akşam evlerinde aileleriyle birlikte kitap okumaları hedefleniyor.

En çok kitap okuyan öğrencilerin ödüllendirildiği projede Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından velilere sürekli hatırlatma SMS’leri de gönderiyor.

Proje hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, " Paşa Torunları 70 Dakika Okuyor projemizde ilçemizdeki bütün öğrencilerimizin akşam evlerinde ailecek kitap okumalarını hedefliyoruz.

Bunu sağlamak için velilerimize sürekli SMS ile hatırlatma mesajı gönderiyoruz, en çok kitap okuyanları ödüllendiriyoruz, evlerinde ziyaret ettiğimiz ailelere sürekli bilgilendirme yapıyoruz, sosyal medya hesaplarımızda güzel görüntülerini paylaşıyoruz, okullarda hatırlatma ve bilgilendirme yapıyoruz, doğum günlerinden yarışmalara bütün etkinliklerde kitap hediye ediyoruz.  Bu süreçte evlerinde çocuklarıyla kitap okuyarak projemize katkı sunan kıymetli anne babalara canı gönülden teşekkür ediyorum.

Desteğinize minnettarım" dedi.