2023 "O'nu Oku, O'nu Yaşa” Siyer Yarışması hakkında merak edilen bilgileri paylaşan Karaman Peygamber Sevdalıları Vakfı İl Temsilcisi Selman Oran, şu bilgilendirmede bulundu:

“Peygamber Sevdalıları Vakfımız, bilgi ve kültür yarışmaları kapsamında, Türkiye geneli “O’nu Oku O’nu Yaşa” temalı yüz yüze (olağanüstü durumlarda Online) Siyer Yarışması ile;

 1. Toplumun her kesimini Peygamber Efendimizin (sav) mesajları ile buluşturarak örnek hayatının öğrenilmesi ve öğrenilenlerin hayatımızda tatbikini sağlamak ve Allah’ın rızasını kazanmayı,

2. Toplumda okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine vesile olmayı amaçlamaktadır. Herkesin Peygamberine sahip çıkmasını ve onu öğrenmesini istiyoruz. Kayıtlar, 'peygamber sevdalilari.Com' internet adresinden gerçekleştirilecektir. Kitaplara  ise Sevgi, Danış, Kitap Dünyası, Genç, Han, Kültür, Saray ve İşler Kitap Kırtasiyeden ulaşılabilecektir.

2024 Siyer yarışması (siyer sınavı) ödülleri:

1.            Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bilekli saat gibi toplamda 400 ödül.

2.            Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 600 ödül.

3.            Kategoride:2 Umre, Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 150 ödül.

4.            Kategoride: 3 Umre, Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 150 ödül olacaktır.

Yarışma 11 Şubat 2024 tarihinde saat 11:00’ de İl merkezinde, ilçelerde ve köylerde bulunan okullarda yapılacaktır.”

Yarışma kategorileri

1.Kategori: (4. ve 5. sınıf öğrencileri)

2.Kategori: (6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri)

3. Kategori: Lise (Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile örgün eğitimde okumayıp 2008 ve sonrası doğumlu olanlar)

4. Kategori: Diğer (Belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar)

Sorumlu olunacak yarışma kitapları

Yazar Abdullah Ayyıldız’ın Semere Yayıncılıktan “Alemlere Rahmet Efendimiz (Sav)” adlı eser,

3.ve 4. Kategori: Yazar İbrahim Dağılma’nın Semere Yayıncılıktan “Hz. Muhammed (Sav) En Güzel Örnek”  Adlı Kitaplar Olacaktır.

Başvuru koşulları ve genel bilgiler

Yarışma, başvuru işlemleri 9 Ekim 2023 ile 21 Ocak 2024 tarihleri arasında https://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacaktır.”

İletişim:

Selman ORAN

05365014250