Ancak Süper Lige çıkmak için play-off maçlarına çıkacak olan Karaman Minik Atılım Spor Kulübü’ne yine kimse sahip çıkmadı ve Play-off öncesinde verilen sözler ise maçlara 5 gün kala henüz yerine getirilmedi.

Play-Off öncesinde Karaman Minik Atılım Spor Kulübü’nün yanında olduklarını, destek vereceklerini, masraflarını karşılayacaklarını söyleyen kişi ve kurumlar maçlara sayılı günler kala arkasını döndü ve takım yine ortada kaldı.

Lige başladıkları günden beri maddi anlamda sıkıntı yaşayan, ana sponsorları Kırbıyık Holding dışında Karaman’da hiçbir kişi ve kurumdan destek göremeyen Karaman Minik Atılım Spor Kulübüne play-off öncesinde yanınızdayız, destek bizden diyenlerin sözleri havada kaldı ve kulübe verilen sözler yerine getirilmeyince Play-Off maçları öncesinde takım adeta kaderine terk edildi.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Özel İdaresinin mazot desteği dışında hiçbir kurumdan katkı verilmeyen Karaman Minik Atılım Spor Kulübü’nün Play-Off maçlarına katılma şansı ise bu durumda az gibi görünüyor.

Karaman’ın isminin sportif alanda en iyi şekilde duyurulacağı Hentbol Play-Off maçlarına maddi destek verilmemesi nedeniyle katılamama riskiyle karşı karşıya olan kulüp maçlara 5 gün kala çareler ararken, maddi destek bulamaması halinde bir sezon boyunca verilen tüm emeklere yazık olacak.

Umuyoruz ki ilimizi spor alanında en güzel şekilde temsil eden Karaman Minik Atılım Spor Kulübü’ne gereken destek biran önce sağlanır ve takım 14 Nisan’da oynanacak Play-Off maçına çıkarak Karaman’ın adını Süper Lige yazdırmayı başarır. Bunun içinde Karaman’dan sağlam bir destek bulması gerekiyor.