Polis Adayları Mezun Olmanın Mutluluğunu Yaşadı Foto Galeri: Polis Adayları Mezun Olmanın Mutluluğunu Yaşadı
Merkez spor salonunda düzenlenen 29. Dönem Mezuniyet Töreni program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından dönem birincisi Abdülkadir Hatipoğlu, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

Törende konuşan Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Karan; “Bugün burada Cumhuriyetimizin 100. Yılında Karaman Polis Meslek Eğitim Müdürlüğümüzde eğitim-öğretim gören ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 373 öğrencimizin, teşkilatımız ve vatandaşımızın hizmetine hazır hale getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. “dedi.

Karan, emniyet teşkilatı demokratik ve güçlü toplum, güçlü devlet modelini oluşturma yolunda yasalarla kendisine verilen görevleri yüksek bir özveriyle ve kararlılıkla yerine getirmeye çalışmaktadır diyerek, “Emniyet Genel Müdürlüğü Cumhuriyetimizin 100. Yılında çağdaş, bilimsel yöntem ve teknolojik imkanların desteğiyle, ülkemizin yarınlarına damga vuracak, eğitim politikaları ve stratejileriyle, çağdaş, bilimsel ve teknolojik projeler üreten bir merkez haline gelmiştir” diye konuştu.”

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ise yaptığı konuşmasında; “Evlatlarımızın ve ailelerinin bu güzel gününde, bu gurur gününde, mutluluğunu ve sevincini paylaşırken sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Kıymetli mezunlarımızın katılımıyla 178 yıllık Emniyet Teşkilatımız daha diri, daha güçlü, daha dinamik ve hepsinden öte dosta her zamankinden daha fazla gurur, düşmana da korku verir olmuştur.

Polis Arkadaşlarım; Mesleğe başlayacağınız bu günde hayatınızda yeni bir sayfa açılırken, sizler ve Polis Teşkilatımız; milletimizin birliğinin, esenliğinin, devletimizin bekasının, toplumsal barışımızın teminatıdır. Meşakkatli olduğu kadar zor da olan bu görev, büyük fedakârlıklar ister. Ama siz genç ve asil ruhların her daim milletimizin hizmetinde olacağından hukukun ve hakkın yanında olup, evvelden gidenlere layık olacağınızdan eminiz. Sizlerden hukuka sonsuz bir bağlılıkla vatandaşlarımıza karşı şefkat ve merhamet beklerken, suça ve suçluya karşı kararlı ve yılmaz bir duruş beklemekteyiz. Çünkü sizler gücünüzü adaletten, hukuktan, haktan, vicdandan ve en nihayetinde bu aziz milletten aldınız alacaksınız. Çünkü bu yuva Gaffar Okan’ların, Fethi Sekin’lerin, Ahmet Çamur’ların, Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin ve nice önden giden asil ruhların teşkilatıdır. Bugünden sonra sizler vazifesi başında şehit olmuş meslektaşlarınızı temsil ediyorsunuz. Onların her koşulda “vatan sağ olsun” diyen anne babalarının bir evladı da siz oluyorsunuz ve şehitlerimizin ailelerini temsil ediyorsunuz. Ezcümle göğsünüzdeki ay yıldızlı bayrak ile Türkiye Cumhuriyetini, Cumhurun Devletini temsil ediyorsunuz. Yolunuz, yolumuz kutlu olsun. Kahraman Polis Kardeşlerimizin Saygıdeğer Aileleri, Bu asil ruhlu evlatları yetiştiren elleri öpülesi anne babalarımız, milletin emanetini Anadolu’nun dört bir yanında doğrulukla, şerefle taşıyacak ciğerpareleri yetiştirdiğiniz için sizlere şahsım ve milletim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Törenimiz vesilesiyle tekrar ve her daim bu toprakları bizlere emekleriyle, kanlarıyla vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ederken, kahraman gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Ve şairin dediği gibi “İnsanlar büyür beşikte mezarda yatmak için ve kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için” Kahramanlarımız Allah yar ve yardımcınız olsun, rabbim ayağınıza taş, gözünüze yaş değdirmesin” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren ilk 3 öğrenciye Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim tarafından başarı belgesi, plaket ve hediye verildi.

Daha sonra polis adayları yemin etti ve kep attı.

Tören sonrası polis adayları ile aileleri fotoğraf çektirip mezuniyeti kutladı.

Törene, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Karan, daire müdürleri ve mezun olan polislerin aileleri katıldı.