banner464

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, "13 yılımızın hikayesi, sessiz devrimlerimizin ve reformların hikayesidir. Bu 13 yıl boş geçmemiştir. Türkiye'nin kalkınmasının, vesayet zincirlerinin...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, "13 yılımızın hikayesi, sessiz devrimlerimizin ve reformların hikayesidir. Bu 13 yıl boş geçmemiştir. Türkiye'nin kalkınmasının, vesayet zincirlerinin...

15 Şubat 2015 Pazar 17:44
70 Okunma
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, "13 yılımızın hikayesi, sessiz devrimlerimizin ve reformların hikayesidir. Bu 13 yıl boş geçmemiştir. Türkiye'nin kalkınmasının, vesayet zincirlerinin kırılmasının ve özgürlüklerin artmasının hikayesidir. AK Parti iktidarları dönemine böyle bakacağız. AK Parti öncesi ve sonrası… Türkiye'de tarih ikiye ayrılacaktır. Tarih bunu böyle yazacaktır" dedi.

Atalay, Kırıkkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kırıkkale Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde kongrelerin yapıldığını ve bugün 15 Şubat itibarıyla ana kademe kongrelerinin tamamlanacağını söyledi.

Gençlik Kolları ve Kadın Kolları kongrelerinin ise Mart ayı sonunda tamamlanacağını belirten Atalay, "AK Parti, Türkiye'nin her yerinde olan bir parti. Ben bunu sık söylüyorum. Bölgesel ve etnik siyaset yapmıyoruz. Biz tam bir Türkiye partisiyiz. Türkiye'nin her köşesinde varız ve Türkiye'nin her köşesinde kongreler yapıyoruz. Şu anda Genel Merkez'de harıl harıl seçim çalışmalarımız devam ediyor. Seçim çalışmalarımız iki alanda sürüyor. Bir aday tespiti çalışmalarımız devam ediyor. Aday tespitinde 11 Şubat'ta başvurular başladı. Başvurular 20 Şubat Cuma günü saat 17.00’de bitecek. Ondan sonra aday belirlemek için çok uzun bir takvimimiz var. Bildiğiniz gibi merkez yoklaması yapıyoruz. Aday sıralamasını ve listesini Genel Merkez'de yapıyoruz. Burada karar verirken de seçim bölgelerinden tercihleri sonuna kadar alıyoruz" diye konuştu.

Atalay, bu seçimde 3 farklı çalışmalarının olacağını kaydederek, ilk olarak 28 Şubat ve 1 Mart'ta temayül yoklaması yapılacağını ifade etti.

Teşkilatların görüşünü en öncelikli değerlendirme unsurlarından birisi olarak gördüklerini dile getiren Atalay, ikincisi olarak ise her seçim bölgesinde ayrı ayrı kamuoyu yoklamaları yapacaklarını söyledi.

Atalay, üçüncü olarak bu yıl ilk defa temayül yoklamasından sonra kentin bir yerine sandık koyacaklarını belirterek, "Bu, il başkanlığımız veya farklı bir alanda olabilir. Kentteki bütün sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına, temsilcilerine ve kentin kanaat önderlerine gelin burada oy kullanın diyeceğiz. Bu, mecburi değil, tercihe bağlı. Bu, Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun bir teklifi. MYK'da oylanarak kabul edildi. Şimdi bunun yöntemi üzerinde Seçim İşleri Başkanlığı çalışıyor. Türkiye’nin her yerinde bu şehirle bizim daha fazla bütünleşmemizi sağlayacak. Şehirle bütünleşeceğiz. Şehrin görüşünü aday belirlemede daha fazla almış olacağız" ifadelerini kullandı.

Seçim kampanyası çalışmalarının başkanlığında büyük bir hızla devam ettiğini anlatan Atalay, bir yandan seçim beyannamesini yürüttüklerini, bir yandan da sloganların, billboardların, söylemlerin ve ilanların hazırlandığını kaydetti.

En az 10 seçim müziğinin daha çıkacağını ve bütün bunların siparişlerinin yapıldığını ifade eden Atalay, "7 Nisan'da aday listeleri YSK'ya teslim edilecek. Muhtemelen 14-15 Nisan'da ilk seçim kampanyası tanıtım programını yapacağız. Genel Başkanımız kampanyamızı başlatmış olacak. O zaman 550 milletvekili adayımız da belli olacak" dedi.

Atalay, AK Parti’nin kampanyalarının daima çok farklı olduğunu, uluslararası alanda örnek seçim kampanyaları yürüttüklerini söyledi.

Başka ülkelerin AK Parti'nin kampanyalarından faydalanmak için kendilerine geldiğini anlatan Atalay, çok estetik ve büyük bir demokrasi ortamında kampanyalarının olduğunu ve bu seçim ortamında da Türkiye'nin her köşesini bir demokrasi bayramına, şölenine çevireceklerini vurguladı.

 

- "Devlet vatandaşıyla bizim dönemimizde barıştı"

Atalay, 7 Haziran seçimlerinin çok belirleyici bir seçim olacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu seçimden sonra inşallah rahat bir tek parti iktidarı ama anayasa değiştirecek güçte bir Meclis çoğunluğuyla 2019’a kadar seçimin olmadığı bir dönemi yaşayacağız. Çok istikrarlı bir dört yıl var önümüzde. Bu çok bereketli bir dönem. Reformları yapmak için, Türkiye’nin her köşesine daha fazla hizmeti götürmek için bu 4 yılı çok değerli görüyoruz. Onun için de bu seçimdeki çalışmamız çok farklı olacak. Şunu tekrar ifade ediyorum; bizim çalışmalarımız çok planlıdır, AK Parti’nin mutfağı çok güçlüdür. 13 yıllık iktidarımız var. Allah nasip etti bunun 12 yılında bakanlık yaptım. Gördüğünüz gibi alnımız ak, başımız dik, ülkemize hizmeti sürdürüyoruz. 13 yılımızın hikayesi, sessiz devrimlerimizin ve reformların hikayesidir. Bu 13 yıl boş geçmemiştir. Türkiye’nin kalkınmasının, vesayet zincirlerinin kırılmasının ve özgürlüklerin artmasının hikayesidir. AK Parti iktidarları dönemine böyle bakacağız. AK Parti öncesi ve sonrası… Türkiye’de tarih ikiye ayrılacaktır. Tarih bunu böyle yazacaktır. Yine seçim beyannamemizde, söylemlerimizde daha fazla demokrasi, reform ve özgürlük olacaktır. Daha fazla insan hakkı olacaktır. Bugüne kadar hep bunlar için çalıştık. Yine bu ilkelerimiz devam edecek. Daha fazla demokrasi bizim kuruluş sebeplerimizden birisidir. Bugün bu uygulamalarımızla ana dilini konuşamayan konuşunca ceza alan, kıyafetini özgürce giyemeyen vatandaşımızda hepsi devlete daha fazla güvenir hale geldi çünkü devlet vatandaşıyla bizim dönemimizde barıştı."

 

- "24. dönem Parlamento yeni anayasayı yapmakta sınıfta kaldı"

Atalay, halletmeleri gereken hala bazı sorunlar olduğunu vurgulayarak, yeni anayasa olmadan o sorunların tamamının çözülemeyeceğini ve gerçekçi olduklarını dile getirdi.

Bu dönemin en önemli vurgusunun "yeni anayasa" olduğunu ifade eden Atalay, "Geçen dönem çok çaba sarf ettik. Biz parti olarak elimizden geleni yaptık ama 24. dönem Parlamento yeni anayasayı yapmakta sınıfta kaldı, başarısız oldu. 25. dönem Parlamento inşallah yeni anayasaya kilitlenecek. Onun için de bizim daha fazla milletvekiliyle TBMM’ye gitmemiz çok önemli" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
AK PartiBeşir Atalay
Yorumlar