banner464

Ak Parti Milletvekili Dağ: "chp, Paralel Yapının Sözcülüğüne Soyundu"

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, CHP il örgütünün adliye önüne siyah çelenk koyup yaptığı açıklamaya cevap verdi. Açıklamasında CHP ile paralel yapının aynı söylemlerde bulunduğunu ve CHP’nin paralel yapının...

Ak Parti Milletvekili Dağ: "chp, Paralel Yapının Sözcülüğüne Soyundu"

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, CHP il örgütünün adliye önüne siyah çelenk koyup yaptığı açıklamaya cevap verdi. Açıklamasında CHP ile paralel yapının aynı söylemlerde bulunduğunu ve CHP’nin paralel yapının...

20 Ekim 2014 Pazartesi 17:36
33 Okunma
Ak Parti Milletvekili Dağ:
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, CHP il örgütünün adliye önüne siyah çelenk koyup yaptığı açıklamaya cevap verdi. Açıklamasında CHP ile paralel yapının aynı söylemlerde bulunduğunu ve CHP’nin paralel yapının sözcülüğüne soyunduğunu iddia eden Dağ, aynı zamanda CHP il başkanını yabancı yatırım oranlarından bihaber olmakla suçladı.

Hamza Dağ yaptığı açıklamada, "Tarihteki her türlü darbenin savunuculuğunu yapan CHP, geleneğini yine bozmadı. Darbesever parti olarak cumhuriyet tarihine geçen CHP, milleti hiç şaşırtmayarak, 17 ve 25 Aralık darbelerine sahip çıktığını bir kez daha ilan etti" dedi.

Milletten bir beklentisi kalmayanların ne yazık ki, paralel yapının ve dış mihrakların ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu bu darbe girişimine umut bağladığını belirten Dağ, şöyle konuştu: "Ama çok şükür millet bu oyunu sandıkta bozarak, bir kez daha demokrasi dedi. Milletin 30 Mart ve 10 Ağustos’ta en güzel şekilde cevap verdiği, 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerini hâla savunmaya çalışan CHP, genetik kodları gereği bir türlü milli iradeyi benimseyemiyor. Yolsuzluk söyleminin arkasına sığınarak darbeseverlik yapanlar, ülkenin ekonomisi hakkında da bir takım asılsız ve tutarsız iddialarda bulunmakta. Adliye önünde kimin için ve ne için eylem yaptıklarını dahi ifade edemeden toplananlar, paralel yapının söylemleri ile siyaset yaptıklarını zannetmektedir. Paralel yapının uzantılarının dünyanın her yerinde Türkiye ile ilgili başlatmış oldukları algı operasyonuna destek veren CHP, aynı onlar gibi gittikleri her ülkede, ülkenin itibarını zerre kadar düşünmeden asılsız iddialarla kendi ülkelerini itham etmektedir."

CHP il başkanının, yapmış olduğu açıklama ile en başta kendisi ile çeliştiğini anlatan Dağ, şunları söyledi: "Açıklamasında hem yolsuzluk iddiasında bulunan hem de ’Yolsuzluk olan hiçbir ülkeye yabancı yatırımcı gitmez, yatırım yapılmaz. O ülkeye güven olmaz’ diyen sayın il başkanı muhtemelen ekonomik verilerden haberi olmadığı için bu şekilde konuşuyor. Türkiye’ye yapılan doğrudan yabancı yatırımlar 2014 yılının ilk 7 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 oranında artış göstererek 7,9 milyar doları aşmış bulunmaktadır. Evet sayın il başkanının dediği gibi bu ülkede eğer yolsuzluk olsaydı, bu ülkeye güven olmaz ve yabancı yatırım oranı artmazdı. Paralel yapıyla iş tutup, utanmadan, sıkılmadan ülke ülke gezip kendi ülkesini şikayet edenler çok şükür ki başaramadılar. Yasa dışı yollardan, hukuksuzca veri toplayarak millete şantaj ve tehditlerde bulunarak iktidara ortak olmaya çalışanların savunuculuğunu yapmak CHP’ye düşmemeliydi. Biz, büyükşehir davasında taraf olmamaya özen gösterdik. Ve bu davaya her zaman ihtiyatlı yaklaştık. Bugün bu duruşumuzun doğruluğunu bir kez daha gördük. Keşke CHP’de bu duruşu gösterebilseydi ve paralel yapının elinde oyuncak olmasaydı. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki CHP’yi paralel yapının emir eri haline getirenler, kısa bir süre sonra en başta kendi tabanlarından gereken tepkiyi göreceklerdir."

Yorumlar