banner464

Ak Parti Niksar’da Karataş Dönemi

AK Parti Niksar İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde Sadullah Karataş ilçe başkanı seçildi.Kongrede, mevcut İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ile bir gün öncesinden aday olduğunu açıklayan eski AK Parti ilçe başkanlarından Sadullah...

Ak Parti Niksar’da Karataş Dönemi

AK Parti Niksar İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde Sadullah Karataş ilçe başkanı seçildi.Kongrede, mevcut İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ile bir gün öncesinden aday olduğunu açıklayan eski AK Parti ilçe başkanlarından Sadullah...

13 Aralık 2014 Cumartesi 20:23
72 Okunma
Ak Parti Niksar’da Karataş Dönemi
AK Parti Niksar İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde Sadullah Karataş ilçe başkanı seçildi.

Kongrede, mevcut İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ile bir gün öncesinden aday olduğunu açıklayan eski AK Parti ilçe başkanlarından Sadullah Karataş yarıştı. Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan birer selamlama konuşmaları yaptılar.

Daha sonra konuşan AK Parti İlçe Başkanı Hacı Murat Keleş ise göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalardan bahsederek kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, demokratik ortamda bir kongre süreci yaşayacaklarını söyledi. Milletvekili Yüksel ayrıca AK Parti iktidarı döneminde Niksar’a yapılan yatırım ve hizmetlerden de bahsederek, Niksar’ın en fazla yatırım alan ilçelerden biri olduğunu vurguladı. Milletvekili Yüksel konuşmasında Tokat-Niksar yoluna da değinerek, “Niksar-Tokat yol yapımı aralıksız olarak tam gaz devam ediyor, Niksar-Akkuş arası yol yapımının ise iki ay içerisinde ihalesi yapılacak ve orası da başlanacak” dedi.

Kongrede son olarak konuşan başkan adayı Sadullah Karataş ise AK Parti’de kongrelerin koltuk kavgası olmadığını belirterek, “AK Parti’de kongreler bir hizmet yarışıdır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kongre, faaliyet raporu, gelir gider hesapları ve tahmini bütçenin görüşülmesi ile devam etti. Yapılan görüşmelerin ardından divana 2 liste sunuldu. Seçime mevcut Başkan Hacı Murat Keleş ile Sadullah Karataş’ın listeleri ile gidildi. Sadullah Karataş’ın listesinde Tokat İl Kongre Delege Yedek listesinin bulunmaması üzerine kongrede oy kullanma işlemi bir süre geciktikten sonra yapılan düzeltmenin ardından oy kullanma işlemine geçildi.

Seçimlerde 402 delegeden 337 delege oy kullanırken, 337 delegenin 188’inin oyunu alan Sadullah Karataş, ilçe başkanı seçildi. Hacı Murat Keleş ise 143 oyda kalırken, 6 oy da geçersiz sayıldı.

Seçimin ardından iki aday da birbirlerini tebrik edip birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Sadullah Karataş başkanlığındaki AK Parti Niksar İlçe Yönetiminde Mahmut Çakmak, Mehmet Gülhan Aktaş, İbrahim Öztürk, Seyfi Korkmaz, Mahmut Tepebaşı, M. Zeki Ertuğral, İbrahim Sobacı, Halis Kütükçü, Altan Atila, Coşkun Ayyıldız, Murat Bilinmiş, Urfan Çakır, Mustafa Yılmaz, Serpil Baykal, Ömer Yıldız, Rahmi Dursun, Yusuf İpekçi, Halis Acerce, Mustafa Kalelioğlu, Rüştü Erilgin, Hikmet Kurt, Aydın Gürel, Ahmet Börek, Semih Artunal yer aldı.

Yorumlar