banner738
banner708

Bakan Sarıeroğlu: “Tek bir terörist bile kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz ve süreç devam edecek”

TUNCELİ (İHA) – Tek bir terörist bile kalmayıncaya kadar bu mücadele ve sürecin devam edeceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Asla bir savaşta değiliz. Savaş iki ülke arasında olur. Biz terör örgütlerine...

Bakan Sarıeroğlu: “Tek bir terörist bile kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz ve süreç devam edecek”
banner712

TUNCELİ (İHA) – Tek bir terörist bile kalmayıncaya kadar bu mücadele ve sürecin devam edeceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Asla bir savaşta değiliz. Savaş iki ülke arasında olur. Biz terör örgütlerine karşı bir operasyon başlatmış durumdayız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tunceli ziyareti kapsamında partisinin Atatürk Mahallesi Kültür Müdürlüğü’nde düzenlenen İl 5. Kadın Kolları Olağan Kongresine katıldı.

Taşeron sorununu gündemden kaldırdıklarını vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, “Türkiye’de bir milyon kişi ve Tunceli’de bin 160 kardeşimiz kadroya geçiyor inşallah. İkinci gündem maddemiz ise istihdam. Önümüzdeki süreçte işsizlik oranlarının aşağıya çekilmesi ve istihdam oranlarının arttırılmasıyla ilgili var gücümüzle çalışacağız. Bu anlamda Tunceli de çalışmalarımızın merkezinde olacak. Biliyorsunuz iki tekstil atölyesi açtık. Valiliğimiz öncü bir çalışmaya imza attı. Biz de ne destek vermemiz gerekiyorsa yanınızdayız dedik. Şu anda bir tane daha atölyemizin hazırlıkları yapılıyor. Beş ilçemizde de bu atölyelerimizi açacağız. Yaz mevsimine kadar 2 bin 500 kardeşimize istihdam sağlayacağız. Türkiye’den yurtdışına ihracat yapan firmalar bunu Tuncelili kardeşlerimiz aracılığıyla yapacaklar” diye konuştu.

“Kadınlar güçlü olsunlar diye istihdamla ilgili teşvik ve desteklerimiz var”

Kadınların daha güçlü olması için istihdamla ilgili teşvik ve destekler verdiklerini kaydeden Sarıeroğlu, “Biz 15 yıldır AK Parti olarak kadın güçlü olursa aile güçlü olur, aile güçlü olursa Türkiye güçlü olur diye düşündük. Tüm politikalarımızı bu çerçevede gerçekleştirdik. 15 senede birçok alanda önemli çalışmalar yapıldı ancak bir devrimden bahsedilecekse en büyük devrimi kadın konusundaki yasal düzenlemelerimiz ve uygulamalarımızla gerçekleştirdik. Çalışma hayatına bakıyoruz, kadınların inanılmaz bir talebi var. 1 milyon 100 bin istihdam yaratmışız 357 binini bu sene kadınlar oluşturmuş. İşbaşı eğitimi, mesleki eğitim programlarının yarısından fazlasını kadınlar talep etmiş ve katılmış. Kadınlar, çalışma hayatında da ben de varım diyor” şeklinde konuştu.

Yaptıkları çalışmalarda engellileri unutmadıklarını aktaran Sarıeroğlu, “Göreve geldiğimizde engelli kardeşlerimizin atanmasıyla alakalı olarak bir çalışma yaptık. 2 bin 500 kardeşimizi atadık. Mart ayında da 2 bin 500 kardeşimizi daha memur olarak atayacağız. Eylül ve Ekim ayında 2 bin 500 engelli kardeşimizi daha atayacağız. AK Parti iktidarı döneminde, 52 bin memur atamıştık. 5 binlerden 52 binlere kadar getirmiş durumdayız. Sadece memur on katına çıkmış durumdadır. Bir de işçi olarak çalışma hayatında yer alan kardeşlerimiz var. Biliyorsunuz yüzde 3 çalışma kotası var. Bu bağlamda İş-Kur olarak 57 bin kardeşimizin işe yerleşmesine vesile olmuşuz” diye kaydetti.

2019 yılının bir milat olduğunu dile getiren Bakan Sarıeroğlu, “2019 yılı sadece yerel seçim, iktidar seçimleri ve cumhurbaşkanlığı olarak bakabileceğimiz bir seçim dönemi değil. Bugüne kadar savunduğumuz milletle devletin tam olarak bütünleşmesinin sağlanacağı bir milattır. Bunun için 2019 çok önemlidir. Tüm ülkemize yönelik oyun oynayanlar, tuzak kuranlar, plan yapanlara karşı milletimizin vereceği en büyük cevap olacaktır. Bu bağlamda asla hafife alınmaması gerekiyor. Arka arkaya üç seçimimiz var bir milattır. Türkiye’nin geleceğe koşar adımlarla ilerlemesi için, önüne hiçbir engelin çıkarılmaması için 2019’u inşallah kazasız, belasız atlatmamız gerekiyor. Bölgemizde, sınırımızda bir terör koridoru oluşturulmasına izin vermeyeceğiz. Tek bir terörist bile kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz ve süreç devam edecek. Asla bir savaşta değiliz. Savaş iki ülke arasında olur. Biz terör örgütlerine karşı bir operasyon başlatmış durumdayız. İnşallah bunun sonucunda muzaffer olacağız, başarılı olacağız” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının ardından aday olan kadın kolları başkanı Yıldız Güngör’e başarılar dileyen Bakan Sarıeroğlu, diğer programlarına katılmak üzere kongre salonundan ayrıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner741

banner590

banner745