banner464

Bayır: Hep birlikte dik duracağız

1 Kasım'da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde AK Parti'den milletvekili adayı olmak üzere Karaman İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapan Mustafa Bayır, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreci alnının akıyla atlatabilmesi ve 2023 hedeflerine güvenle varabilmesi için bende varım." dedi.

Bayır: Hep birlikte dik duracağız

1 Kasım'da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde AK Parti'den milletvekili adayı olmak üzere Karaman İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapan Mustafa Bayır, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreci alnının akıyla atlatabilmesi ve 2023 hedeflerine güvenle varabilmesi için bende varım." dedi.

03 Eylül 2015 Perşembe 14:07
1511 Okunma
Bayır: Hep birlikte dik duracağız

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü'ye adaylık başvuru dosyasını teslim eden AK Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı Mustafa Bayır, 30 yılı aşkın bir süredir Karaman'da aktif siyaset yaparak çıraklık ve kalfalık dönemini tamamladığına inandığını dile getirerek; "25 yıla yakın İl Genel Meclis üyeliği ve 3 yıl da İl Genel Meclis Başkanlığı yaptığım sürede gezmediğim mahalle, köy, kasaba ve ilçe bırakmadım. İlimizin tamamına hizmet götürmek için elimden geleni yaptım. Hiçbir zaman mesai kavramı gütmedim ve telefonumu 24 saat açık tuttum. İnşallah daha fazla hizmet etme fırsatı bulurum." dedi.

Ülkemizin içinde bulunduğu kaos ortamına da değinen Mustafa Bayır; "Bugün dünden daha çok bir ve beraber olmak zorundayız. 7 Haziran seçimlerinden sonra içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımız ülkemizi Irak, Suriye ve Mısır'a çevirmeye çalışıyorlar. Üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul, Marmaray  gibi birçok projeyi durdurmaya çalışan ve Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyen bu hainlere fırsat vermemek adına AK Parti'nin çatısı altında bir araya gelmeliyiz. Ülkemizin huzur ve güveni herşeyin üzerindedir. " şeklinde konuştu.

Mustafa Bayır Kimdir?

1958 yılında Karaman Merkeze bağlı Bayır köyünde doğdu, ilkokulu kendi köyünde orta ve lise öğrenimini Karaman İmam Hatip lisesinde tamamladı. 1984 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Karaman da ticaret hayatına atıldı, Karaman Ticaret Borsasında meclis ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Değişik anonim şirketlerde yönetim kurulu başkanlıklarına bulundu. 1997 yılında Karaman'ın ileri gelenleri ile birlikte ile Su Hayrı Hizmetleri Vakfını kurarak suyu olamayan köylere, beldelere içme suyu götürülmesine vesile oldu. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyet üyeliğinde bulundu.

Siyasete Milli Selamet Partisi gençlik kollarında başladı. Daha sonra Refah Partisi il yönetimi ve Fazilet Partisi ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. İlk defa 1989 yılında İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. Daha sonra 1994-1999-2004-2009 yıllarında yapılan yerel seçimlerde beş dönem üst üste İl Genel Meclis üyeliğine Refah-Fazilet ve Ak Partiden seçildi. İl Genel Meclisinin birçok komisyonlarında görev aldı. 2009 yılında Vilayetler Hizmet Birliği encümen üyeliğine seçilerek tüm illerimize hizmet etme imkânı buldu.

Ayrıca 2007 yılında Ak Partiden 3. Sıra milletvekili adayı oldu. Çok az bir oyla milletvekili olamadı. 2009 yılında Ak Partiden tekrar İl Genel Meclis üyeliğine seçilerek görevine devam etti. 2011 yılında İl Genel Meclis Başkanlığına seçildi. Bu görevi 3 yıl süre ile sürdürdü. İspanyaya giderek güneş enerjisinden elektrik üretimi ve Lojistik Merkezleri üzerine araştırmalar yaptı.

İl Özel İdareleri AB'ye hazırlanıyor projesi kapsamında Brüksel'de Vilayetler Hizmet Birliği encümeni olarak AB yetkilileri ile Türkiye de yerel yönetimler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

2011 yılında İl Genel Meclis Başkanı olarak Mevlana Kalkınma Ajansı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Konya ve Karaman'ın kalkınması için elinden gelen gayreti göstererek sağlıklı projelerin yapılmasına öncülük etti.

2013 yılında Amerika Birleşik Devletlerine yapılan teknik gezi çerçevesinde Güney California Lojistik Merkezi, Los Angeles, California Yüksek Okullar Merkezi, California Aydınlatma Teknoloji Merkezi, San Francisco Ticaret Ataşeliği, Silikon Vadisi, Google, Microsoft gibi dev şirketlerle görüş alışverişinde bulundu.

Karamanımıza yapılacak olan Havacılık Meslek Yüksek Okulunun kazandırılmasında görev alarak, Karaman Havacılık, Eğitim Faaliyetlerini ve Muhtaçları Destekleme Derneği Yönetim Kurulunda görev aldı. 2015 yılında görev yapmak üzere hayır sever vatandaş olarak İl Genel Meclisi tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet üyeliğine seçildi. 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı oldu. Mustafa Bayır evli ve altı çocuk babasıdır.

 

Karamangundem Haber Merkezi

Son Güncelleme: 03.09.2015 14:08
Yorumlar