banner464

Çavuşoğlu: "bir Milyon 600 Bin İnsana Kapımızı Açtık"

Finike’de düzenlenen Ak Parti 5. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Başbakanıyla, cumhurbaşkanıyla, milletiyle ve iktidarıyla her türlü zorluğu aşan güçlü bir Türkiye var” dedi.Ak Parti’nin...

Çavuşoğlu: "bir Milyon 600 Bin İnsana Kapımızı Açtık"

Finike’de düzenlenen Ak Parti 5. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Başbakanıyla, cumhurbaşkanıyla, milletiyle ve iktidarıyla her türlü zorluğu aşan güçlü bir Türkiye var” dedi.Ak Parti’nin...

09 Kasım 2014 Pazar 15:28
25 Okunma
Çavuşoğlu:
Finike’de düzenlenen Ak Parti 5. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Başbakanıyla, cumhurbaşkanıyla, milletiyle ve iktidarıyla her türlü zorluğu aşan güçlü bir Türkiye var” dedi.

Ak Parti’nin Antalya’da gerçekleştirdiği ilçe kongrelerinin Finike etabına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı. Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç ve Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse ile birlikte kongre merkezini ziyaret eden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE”

Dışişleri Bakanlığı’na geldiğinden bu yana Türk bayrağını Torosların zirvesine çekmek için gayret ettiğini kaydeden Çavuşoğlu, güçlerini milletten aldıklarını, zor bir coğrafyada yaşadıklarını ve bölgedeki olumsuz gelişmelerin kendilerini yakından ilgilendirdiğini vurguladı. Türkiye ekonomisinin milleti, iktidarı, başbakanı ve cumhurbaşkanı ile çok güçlü olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, 2023 hedefinin ardından 2053 ve 2073 yıllarında daha vizyonlu hedefleri olacağını kaydetti.

Dünya ekonomisinin kriz içerisinde olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Bugün 14 senede neler yaptığımızı her biriniz biliyorsunuz, yaşıyorsunuz, bunları tek tek anlatacak değiliz. Bugün son 5-6 yılda dünya krizlerden geçerken, bankalar ülkeler batarken Türkiye ayaktadır. Bugün Başbakanıyla, Cumhurbaşkanıyla, milletiyle ve iktidarıyla her türlü zorluğu aşan güçlü bir Türkiye var. Güçlü millet, güçlü Türkiye, istikrarlı Türkiye başarımızın sırrı budur.”

1 MİLYON 600 BİN İNSANA KAPIMIZI AÇTIK

Türkiye’nin dış politikasında kararlı bir şekilde doğru bildiğinden asla sapmayacağının altını çizen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bölgemizin istikrarından, güvenliğinden ve barışından başka gayemiz yok. Suriye’den, Irak’tan Türkiye’ye gelmek zorunda kalan 1 milyon 600 bin insana kapılarımızı açtık. Bugüne kadar onlar için 4,5 milyar dolar para harcadık."

Türkiye’nin komşu ülkelere yardımı konusunda yalnız kaldığına vurgu yapan Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Çevremizdeki mazlumlar için çalışmamız lazım. Herkes ’Kobani Kobani’ diyor. Suriye sadece Kobani’den ibaret değil. Millet, Kobani’nin siyasetini yaparken, biz oraya 11 milyon dolarlık insani yardım ulaştırdık. Kobani’den gelen insanları barındırdık. Onlar da zulümden kaçıyordu. Kim olursa olsun. Ermeni, Süryani, Hıristiyan, Arap, Türkmen ayrımı yapmıyoruz. Kim zulümden kaçarsa ona ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin 350 bininin okula, eğitime ihtiyacı var. Türkiye’de doğan 35 bin bebek var. Bu bebeklerin geleceği ne olacak? Türkiye’den başka bunlar için çaba sarf eden var mı? Dünyanın vicdanın sesi oluyoruz."

Konuşmasının ardından Bakan Çavuşoğlu, Kaş ve Alanya ilçelerine gitmek üzere Finike’den ayrıldı.

Yorumlar