Chp’li Atilla Kart’ın Basın Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, “Milletvekillerinin hakları, görevleri, yetkileri ve sorumluluklarını kapsayacak şekilde statülerini gösteren tek başlık altında bir düzenlemenin gerektiği görüşlerine ben de katılıyorum"...

banner491
Chp’li Atilla Kart’ın Basın Toplantısı
banner567
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, “Milletvekillerinin hakları, görevleri, yetkileri ve sorumluluklarını kapsayacak şekilde statülerini gösteren tek başlık altında bir düzenlemenin gerektiği görüşlerine ben de katılıyorum" dedi.

CHP’li Kart, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un açıkladığı 85 kişilik ’torpil listesi’ne ilişkin olarak, “Başbakan bütçe konuşmasında buna cevap veremedi. 15, 18 yıl önceki birtakım iddiaları gündeme getirdi. Sen Başbakansın ve Genel Başkanımıza yönelik olarak o noktada bir suçlama varsa bunun yasal gereğini elbette yapabilirsin" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın milletvekillerinin haklarıyla ilgili Genel Kurul’daki konuşmasının hatırlatılması üzerine Kart, "Milletvekillerinin hakları, görevleri, yetkileri, sorumluluklarını kapsayacak şekilde statülerini gösteren tek başlık altında bir düzenlemenin gerektiği görüşlerine ben de katılıyorum" dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535