banner464

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Nevşehir'de

NEVŞEHİR (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Siz kime hizmet ediyorsunuz? 'Biz eğer barajı aşamazsak sivil itaatsizlik yaparız' diyerek kimi tehdit ediyorsunuz. Biz öyle tehditlere kansaydık bu günlere gelemezdik" dedi.Yıldız,...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Nevşehir'de

NEVŞEHİR (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Siz kime hizmet ediyorsunuz? 'Biz eğer barajı aşamazsak sivil itaatsizlik yaparız' diyerek kimi tehdit ediyorsunuz. Biz öyle tehditlere kansaydık bu günlere gelemezdik" dedi.Yıldız,...

03 Mayıs 2015 Pazar 11:24
71 Okunma
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Nevşehir'de

NEVŞEHİR (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Siz kime hizmet ediyorsunuz? 'Biz eğer barajı aşamazsak sivil itaatsizlik yaparız' diyerek kimi tehdit ediyorsunuz. Biz öyle tehditlere kansaydık bu günlere gelemezdik" dedi.

Yıldız, Nevşehir'in Avanos ilçesinde seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinde Türkiye'deki ortalamanın çok daha üzerinde oy almasını bekledikleri Nevşehir'de AK Parti seçim bürolarının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Sadece AK Partililerin değil, AK Partili olmayanların da bu bürolara davet edilerek onlarla iletişim kurulması tavsiyesinde bulunan Yıldız, bu sayede oy potansiyelinin arttırılması gerektiğini vurguladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde karşılamaya gelmemesini eleştiren Yıldız, "Doğru değil ama hadi başbakana siyasi kimlik diye gelmiyorsun ama bu ülkenin cumhurbaşkanını karşılamaya gelmemek bir yapının, insanın çözüm sürecinde ne kadar samimi olduğu konusunda önemli bir göstergedir bunları çok iyi takip etmemiz lazım" şeklinde konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Barajı aşamazsak sivil itaatsizlik yaparız" yönündeki sözünü hatırlatan Yıldız, şöyle devam etti:

"Ne yapacaksınız devlete karşı baş mı kaldıracaksınız, amacınız nedir açıkça söyleyeceksiniz. Şirinlik yaparak, şirin görünmeye çalışarak halkımızı, vatandaşımızı aldatamazsınız. Biz çözüm sürecinde samimiyiz çünkü hiçbir anne ağlamasın diyoruz. Bu ülke 30 yıl boyunca çok çekti. 300 milyar liradan daha fazla tespit edilmiş hasarı bırakın bir kenara canlar gitti, şehitler verdik. O yüzden her bir ailenin kendi içinde hissettiği yapıyı korumamız lazım. Bunu çözüm süreciyle birlikte nihayetlenmesi sonlanması gerekiyor. Burada yalnızca sözleriyle değil hareketleriyle çekilenler büyük zarar göreceklerdir. AK Parti Hükümetimiz çözüm sürecinin sonuna kadar arkasındadır ve bunun takipçisi olacaktır. Ama eğer siz bir Kürt vatandaşı diye bizim vatandaşımıza giden elektrik direğini, baraj inşaatında çalışan iş makinelerini bombalıyorsanız, oradaki havaalanı inşaatında kullanılan iş makinelerini çalışmaz hale getiriyorsanız kusura bakmayın burada oturup düşünmek gerekiyor. Siz kime hizmet ediyorsunuz? 'Biz eğer barajı aşamazsak sivil itaatsizlik yaparız' diyerek kimi tehdit ediyorsunuz. Biz öyle tehditlere kansaydık bu günlere gelemezdik.

Şükürler olsun kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve şu anki Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu her zaman 'biz kefenlerimizi giydik ve yola çıktık' demişlerdir. Bu, laf ola beri gele şeklinde söylenen bir cümle değil. O yüzden kimse bizi tehditlerle yıldırmaya çalışmasın. Hiçbir tehdide kanmayacağız, bütün varımızla yoğumuzla bu ülke için çalışıp gayret edeceğiz. Biz bu işe yalnızca bir partinin meselesi olarak bakmıyoruz. Biz ülkemizi kendimizden daha çok sevdiğimiz gençlerimize, çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakmak için çaba içindeyiz."

Sivil itaatsizliğin ülkenin sınırlarını bölmeye ve tek vatan tek bayrak vurgusunu bir kenara bırakmaya çalışmak anlamı taşıdığını ifade eden Taner Yıldız, hiçbir şekilde hiçbir vatandaşın gösterilen şirinliklere pirim vermeyeceğine inandıklarını söyledi.

PKK'nın yaptıklarını, PKK'nın resmi dili olarak söylenenleri unutmadıklarını dile getiren Yıldız, tüm vatandaşların da hassasiyetinin bu yönde olacağını düşündüğünü vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerini de  ciddiye almadığını anlatan Yıldız, şunları kaydetti:

"Biz çiftçimize 11 milyar liraya yakın her yıl 19 kalemde tarımsal destek veriyoruz. Bunların hepsini tek kalemde birleştirdik. Bunların içinde mazot desteği de var. Biz mazotlardan geçen yıl 46 milyar lira vergi topladık. Bunu Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar okul, yol, köprü, hastane, sağlık ocakları, adalet sarayları yapmak için harcadık. 'Yok ben bundan sonra bunları harcamayacağım' diyorsanız bu sefer de onun hesabını vermeniz lazım. Bu işler öyle oturduğunuz yerden çayınızı, kahvenizi içerek atmakla, tutmakla olmuyor. Biz ciddi bir iş yapıyoruz. Biz kuruşun hesabını yapıyoruz. Varsa vatandaşımızın, sanayicimizin, çiftçimizin, esnafımızın lehine bir durum onu yapıyoruz."

Yıldız, konuşmasının ardından seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Partililerle bir süre sohbet eden Yıldız, daha sonra seçim otobüsüne binerek halkı ve esnafı selamladı. 

Yorumlar