banner464

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Canikli Sinop’ta

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına katıldı.Açılışa Bakan Canikli’nin yanı sıra Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop...

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Canikli Sinop’ta

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına katıldı.Açılışa Bakan Canikli’nin yanı sıra Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop...

25 Aralık 2014 Perşembe 16:21
39 Okunma
Gümrük Ve Ticaret Bakanı Canikli Sinop’ta
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına katıldı.

Açılışa Bakan Canikli’nin yanı sıra Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, çevre illerden gelen bürokratlar ve davetliler katıldı. Açılış töreninde konuşan Bakan Canikli, sözlerine Sinop’un güzelliklerinden bahsederek başladı. Bakan Canikli, “Sinop’un bu güzel doğasının biraz yani Türkiye’nin uç köşesinde kalmış olması zaman zaman bir talihsizlik olarak ifade edilir ama aslında bu bir şans. Eğitim alanında olduğu gibi birçok alanda rekabet her alanda geçerli, yoğun bir rekabet ortamı ile karşı karşıyayız. Özellikle hükümetlerimizin eğitim politikası ve eğitime verdiği önemin sonucu olarak Türkiye’nin her yerinde benzeri eğitim kurumlarının faaliyete geçmesi, bugün 81 ilimizde üniversite var. Sinop’ta da Sinop Üniversitesi faaliyette. Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksek Okulu rekabet ortamında bizde varız, bizi de dikkate alın, biz de geliyoruz diyor, bunun anlamı budur. Bu çerçevede başarılar diliyorum, Allah yardımcınız olsun. Bu çerçevede bu amaca yönelik olarak bu hedefler, bu masumane, samimi, güçlü hedefler için elbette hükümet olarak her türlü desteği vermemiz gerekiyor ve vereceğiz. Bugüne kadar verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.

Bakan Canikli, “Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun temelini Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın attığını söylediler ve kısa sürede de tamamlanmış bu bina. Demek ki Nabi Hocamız temel attığı zaman sağlam, yani hocamızın temel atmaları sağlam” diyerek Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya selamlarını gönderdi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan ise, “Önümüzdeki yıl inşallah mühendislik ve mimarlık fakültemizle ve özellikle nükleer enerji mühendisliği bölümüne de öğrenci alacağız. Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan ve Sinop’a kurulması planlanan nükleer enerji santrali için bu şehrin üniversitesi olarak mühendis yetiştireceğiz” dedi.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy da konuşmasında, “Sayın Bakanım hükümetimizin ülke genelinde yaptığı önemli hizmetlerden ilimizin de her şekilde pay alabilmesi, Sinoplu hemşehrilerimizin, kardeşlerimizin de bu hizmetlerden faydalanabilmesi için hizmet odaklı siyaset anlayışımızın bir gereği olarak her hizmetle hemşehrilerimizin buluşmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, “Son yüzyılda özellikle ticaretin ve ulaşımın denizden karaya doğru kayması neticesinde biraz kıyıda, kenarda ve köşede kalmıştır. Bu bir açıdan avantajdı, biz son yüzyılda yaşanan, biraz da vahşice yaşanan modernizmden çok fazla tahribat almadan, küçük sıyrıklarla doğamızı, coğrafyamızı, şehrin bütün güzelliklerini, tarihi dokusunu çok fazla tahrip etmeden kurtarabildik” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından kurdeleyi keserek Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun açılışını yapan Bakan Canikli ve beraberindekiler, daha sonra okulu gezdi. Bakan Canikli, Gerze Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Bölümü’nde Sinop Üniversitesi’nin internet üzerinden yapılan canlı yayınına katılarak, kısa bir söyleşi gerçekleştirdi.

Yorumlar