MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya: “Ankaragücü’ne şampiyonluk hediyesi, yeni stat olmalıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankaragücü’nün emin adımlarla 2. Ligde şampiyonluğa gidişinin Ankaralı futbolseverlerde büyük heyecana yol açtığını görmekten mutlu olduklarını söyleyerek, “Ankaragücü’ne...

banner491
MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya: “Ankaragücü’ne şampiyonluk hediyesi, yeni stat olmalıdır”
banner567

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankaragücü’nün emin adımlarla 2. Ligde şampiyonluğa gidişinin Ankaralı futbolseverlerde büyük heyecana yol açtığını görmekten mutlu olduklarını söyleyerek, “Ankaragücü’ne ve Ankaramıza yeni stat yakışır” dedi.

MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Süper Lig takımlarının bulamadığı seyirci desteğine Ankaragücü’nün sahip olduğuna dikkat çekerek, “Başkent futbolu geçmişteki eski heyecanlı günlerin müjdesini veriyor. 35’in üzerinde yeni stat yapmakla övünen yetkililer, artık Ankara’ya da şaşı bakmaktan vazgeçmelidir. 107 yıllık bir futbol efsanesi olan Ankaragücü’nün varlığı kabul edilmeli; Başkentimize vaat edilen yeni stat sözde kalmamalıdır. Bu futbolseverler, yeni stadın bir an önce yapımına başlanmasını bekliyor” diye konuştu.

"Ankaragücü sevgisi bambaşka"

Çetinkaya, Ankaragücü’nün şampiyonluk mücadelesi ve Başkent’in stat problemiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türk futbolunun büyük takımları dahil tüm kentlerimizde futbol seyircisi sayısında azalma olduğu bir gerçek. Birçok futbol kulübü, boş tribünler önünde mücadele etmek durumunda. Bazı takımların ise taşıma seyircilerle heyecan yaşatmadığını da görüyoruz. Ancak 2. Ligde mücadele etmesine rağmen Ankaragücümüzün maçlarına gösterilen ilgi ise çok iyi durumda. Sarıyer karşısında sarı lacivertli ekibimiz şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşarken, artık ömrünü dolduran tarihi 19 Mayıs Stadı’nın yorgun tribünleri her Ankaragücü maçında tıklım tıklım doluyor. Ancak stadın seyirci kapasitesi, fiziki nedenlerle düşürüldü. 20 bine yakın taraftarın izlediği son karşılaşmada binlerce taraftarın da stat dışında kaldığını gördük. Ankaralı futbolseverler bu sahipsizliği hak etmiyor. Başkentli hemşehrilerimizin ve taraftarların Ankaragücümüze sahip çıkması hepimizi sevindiriyor. Ankaragücü’ne sevgi seli karşısında yetkililerin, sarı-lacivertli kulübe yeterli maddi imkanları da mutlaka sağlaması gerekiyor. Ankaragücü sevdası dalga dalga yayılırken, Türk sporunun yöneticileri uyanmalı ve Ankara’nın hak ettiği yeni stadın yapımını acilen başlatmalıdırlar.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590