banner464

Mhp Lideri Bahçeli’den Sağduyu Çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Etnik kimliği, mezhebi ne olursa olsun Alanya’da birlikte yaşamayı tercih etmiş insanlarımız var. Bunlar arasında yangın çıkartmayın. Bunlar arasında çatışma çıkartmayın. Çıkartanlara da sırtınızı...

Mhp Lideri Bahçeli’den Sağduyu Çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Etnik kimliği, mezhebi ne olursa olsun Alanya’da birlikte yaşamayı tercih etmiş insanlarımız var. Bunlar arasında yangın çıkartmayın. Bunlar arasında çatışma çıkartmayın. Çıkartanlara da sırtınızı...

18 Ekim 2014 Cumartesi 16:15
24 Okunma
Mhp Lideri Bahçeli’den Sağduyu Çağrısı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Etnik kimliği, mezhebi ne olursa olsun Alanya’da birlikte yaşamayı tercih etmiş insanlarımız var. Bunlar arasında yangın çıkartmayın. Bunlar arasında çatışma çıkartmayın. Çıkartanlara da sırtınızı dönün gidin" dedi.

Partisinin belediye başkanları toplantısına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Yücel’den çalışmaları hakkında bilgi alan Bahçeli, ardından belediye binasının balkonunda vatandaşlara hitap etti.

Bahçeli, MHP’nin 30 mart 2014 günü yapılan seçimlerinde başkanlığı kazanan belediye başkanları ile ilk toplantıları yaptıklarını belirterek, Antalya’da da partisinin kazandığı belediye başkanlarını yerinde ziyaret etmek ve tebrik etmek istediklerini kaydetti. MHP olarak 45 yıldır Türk siyasi hayatının güzide kurumlarından biri olduklarının altını çizen Bahçeli, "Türk milletinin gönlünü kazanmaya gayret gösteriyoruz. Alanya bu gönül kazanmadaki çabamıza karşılık verdi. Her dönem karşılık vermiştir. Bazen yeterli olmamıştır. 30 Mart 2014 günü Alanya’yı ilk defa MHP’ye hediye ettiniz. Alanya’da yaşayana kim varsa, hangi partiden olursa olsun bize böyle bir ilki yaşattığınızdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Yücel’in Alanya’yı il yapacağı sözünü verdiğini hatırlatan Bahçeli, "Bir yarışa girelim. Belediye başkanımız kesin olarak bir size söz verdi. ’Alanya’nın il olmasını istiyorum’ dedi. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar git git bitmiyor. Alanya’nın il olması en temel hakkıdır. Belediye başkanımızın bu sözünün arkasında MHP olarak durmak istiyoruz. Şu an zaten başkanlık divanı burada. Biz burayı il yapmak istiyoruz. AKP her yerde bizimle yarışıyorsun. Gel bu yarışa katıl iktidarın döneminde burayı il yap. MHP olarak size de teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Türkiye’nin çok nazik bir dönemden geçtiğinin altını çizen Bahçeli, "Her gün Türkiye kavruluyor, yanıyor. Çok kısa süre içinde 42’yi aşan vatandaş hayatını kaybetti. Otobüsler, mağazalar, marketler,sokaklar yangın yerinde. Bütün bunlar Türkiye’nin istikrarını, milli birliğini, kardeşliğini ve devletimizin varlığını tehdit ediyor. Bu süreç böyle devam etmemeli. Bu süreçten bir an evvel ülkemizin kurtarmalıyız. Sabırlı olmalıyız, soğukkanlı olmalıyız. Tahriklere kapılıp, Türkiye’yi yakmak, yıkmak parçalamak isteyenlerin emellerine alet olmamalıyız. Bu konuda siyasi iktidar olarak öncelikle hassasiyetle durmalı, bir eşkiyaya Türkiye’yi ve AKP iktidarını teslim etmemeli. Her türlü gayretin arkasında MHP olarak duracağımızı da bilmelidirler" diye konuştu.

Bahçeli MHP’lilere de seslenerek, şunları kaydetti:

"MHP’ye gönül veren kardeşlerimizi hiçbir tahrike kapılmayınız. Alanya’da bir çok evladımızı var. Ekmeğini burada kazanmak için gelen. Etnik kimliği, mezhebi ne olursa olsun Alanya’da birlikte yaşamayı tercih etmiş insanlarımız var. Bunlar arasında yangın çıkartmayın. Bunlar arasında çatışma çıkartmayın. Çıkartanlara da sırtınızı dönün gidin. Emniyet güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, özellikle de çözüm denen paçavrayı ülkeye bela eden iktidara bu sorumluluğu veriniz. Bu kritik günleri aşacağız" şeklinde konuştu.

Bahçeli, "7 Haziran’daki genel seçim erken olabilir, sonra olabilir. Ancak 7 Haziran’dan sonra olması mümkün değildir. Sadece savaş ve savaş benzeri durumlarda seçimler ertelenebilir. Öyleyse savaşa girmeyen Türkiye için seçimlerin 7 Haziran’da yapmak durumundayız. Ondan önce iktidar yapmayı düşünebilir. Alanya’dan sesleniyorum. Yerel seçimde kazandığınız. 7 Haziran’da bunun devamını diliyoruz. İktidar değişikliğinin Türkiye’nin kurtuluşu olacağına inanıyoruz. İktidar giderse ne olur diye düşünmeyin. Hiçbir şey olmaz. Borçlarınız düzelir. Ekonomimiz düzelir. Bir alternatif vardır. Kimdir bu alternatif? MHP’dir" dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de 30 mart 2014 seçimlerinde aday gösterilmesine teşekkür ederek, "Alanya’yı sizden istiyorum’ demiştiniz. MHP olarak Alanya’yı almanın gururunu yaşıyoruz. Alanya’da birleştirici ve bütünleştirici güç olacağız. Herkese eşit hizmet vereceğiz. Yerel yönetimlerde model olacağız. Alanya il olmayı hakeden bir ildir. Alanya Belediye Başkanı olarak ilçenin il olması için çalışacağım. Sizlere söz veriyorum Alanya mutlaka il olacaktır" diye konuştu.

Yorumlar