banner464

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki AK Parti İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, muhalefettekilerin Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatarak geçindiklerini söyledi.Balıkesir’in Bandırma...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:

Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki AK Parti İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, muhalefettekilerin Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatarak geçindiklerini söyledi.Balıkesir’in Bandırma...

09 Kasım 2014 Pazar 17:44
37 Okunma
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu:
Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki AK Parti İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, muhalefettekilerin Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatarak geçindiklerini söyledi.

Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki AK Parti İlçe Teşkilatı’nın kongresine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti iktidarının önemli icraatlarından bahsetti. Sağlık alanında devrim niteliğinde yatırımlar gerçekleştirildiğini hatırlatan bakan Müezzinoğlu, 12 yıldır iktidarda Türkiye’yi sürekli ileri taşıdıklarını vurgulayarak, "Kimse, hafta sonu hemen 10 dakika sonra insanların bir hastanenin aciline gidip acil hizmetlerini bulabileceği bir imkanı dünyanın hiçbir ülkesinde bulamaz. Ama bu millet daha iyisine layık. 12-13 yıl önce zaman zaman haberlerde izliyorduk. Antalya’da bir Alman vatandaşı trafik kazası geçirmiş ve Almanya’dan ambulans uçak gelmiş, vatandaşını almış, Almanya’ya götürmüş. Biz adam olmayız, biz yapamayız, bizim için bunlar hayal diyorduk. Ya da bize bunları söyletiyorlardı. Bizim başımızın eğik olmasını istiyorlardı. İşte 20014 Ağustos’ta Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak derken, bunları dedi. Almanya’da, İngiltere’de ne verse Türkiye’de de olacak dedi ve yaptık. Ambulans helikopterlerimiz, uçaklarımız var. Ey Kılıçdaroğlu, SGK Genel Müdürüydün, rüyanda görsen inanabilir miydin? Ey milliyetçiler, lafla milli olunmaz. İcraat, icraat. Bazıları konuşur. Bazıları soru önergesi yazar. Ama bazıları da icraat yapar. Biz arkamızda medeniyetimizin zenginliği gibi arkasında çil çil kubbeler bırakanlarız. Biz de arkamızda, havaalanları, kaymak gibi otobanlar, 5 yıldızlı hastaneler, hızlı tren yolları, ambulans uçaklar, helikopterler bırakıyoruz. Tarihe bu eserlerimizle geçeceğiz. Niye? Bu millet bunu hak ediyor da ondan" diye konuştu.

"ATATÜRK’ÜN GÖLGESİNDEN GEÇİNİYORLAR"

Gayri safi milli hasılayı 230 milyar dolardan alıp 1 trilyon dolara ulaştıran ve 2 trilyon dolar hedefi olan bir Türkiye’den, Almanya’nın, İngiltere’nin, Avrupa Birliği’nin, Amerika’nın ve İsrail’in rahatsız olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Ama ey CHP, sen niye rahatsızsın? Ey MHP, milliyetçiyim diyorsun sen niye rahatsızsın? Onları anlıyor, hak veriyorum. Ama siz CHP ve MHP, siz neden rahatsızsınız? Anlamakta zorlanıyorum. 14 Ağustos 2001’de milletimize taahhütlerimizi verirken, özümüzle, sözümüzle, samimiyetimizle verdik. Bu milletin hayallerinin öncüsü olacağız. Bu milletin ortak değerlerinin temsilcisi olacağız dedik. Tarihi geçmişimizi, tarihi geleceğimize taşımak için yola çıktık dedik. Bu sevgili muhalefetteki arkadaşların büyük çoğunluğu, Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak geçiniyorlar. Onun gölgesinden geçiniyorlar. Onu sömürerek geçiniyorlar. Onu sömürerek muhalefet ediyorlar, iktidar dertleri zaten yok. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu millete bir tane mirası var. O miras Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. O mirasa sahip çıkmak, bütün her köşesine sahip çıkmaktan geçer. Hakkari’de Türk bayrağı dalgalandıramayan muhasır medeniyet seviyesinin üzerine giden bir yolculuğun muhatapları olamaz” dedi.

Bakan Müezzinoğlu’nun konuşması, partililer tarafından büyük alkış topladı. AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı, tek aday listesi ile devam ederken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bandırma Öğretmen Evi’nde yemek yedikten sonra, helikopterle İstanbul’a hareket etti.

Kongreye, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Cemal Öztaylan ve Ali Aydınlıoğlu, Bursa Milletvekili İsmet Su, Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

Yorumlar