Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman: "İslam ülkelerinde sivillerin tehdit edilmesine ve dinin saptırılmasına izin vermeyeceğiz"

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, "İslam ülkelerinde sivillerin tehdit edilmesine ve dinin saptırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ilk kez düzenlenen Terörizmle Mücadele İslam...

banner491
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman: "İslam ülkelerinde sivillerin tehdit edilmesine ve dinin saptırılmasına izin vermeyeceğiz"
banner567

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, "İslam ülkelerinde sivillerin tehdit edilmesine ve dinin saptırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ilk kez düzenlenen Terörizmle Mücadele İslam Askeri Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısının açılış konuşmasını yaptı. Suudi Prens, 40’tan fazla ülkenin teröre karşı çok güçlü bir işbirliği sinyali gönderdiğini açıkladı. Terörizmin İslam’ın imajını bozduğuna dikkat çeken Prens Selman, "İslam ülkelerinde sivillerin tehdit edilmesine ve dinin saptırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Terörizmle Mücadele İslam Askeri Koalisyonu Komutanı Sharif Sharif ise terör örgütlerinin suç faaliyetlerini İslam altında uygulamaya çalıştığını söyledi. Sharif, "Terörizmle mücadele çok karmaşıklaştı. Kolluk kuvvetlerinin özel hazırlıklara ihtiyacı var ve terörle mücadele için kapsamlı bir yaklaşım gerekiyor" diye konuştu.

Sharif, koalisyonun ortak tatbikatlarda teröre karşı mücadele eden ülke sayısını arttıracağını belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590