banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta: “Biz talimatı sadece milletimizden alırız”

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, 16 yılda bütün engellemelere rağmen çok büyük hizmetler yaptıklarını belirterek, “Biz düşmanlarımızdan merhamet beklemeyeceğiz. Çok çalışacağız ve bu oyunların hepsini bozacağız”...

Politika 15.01.2018, 14:53
78
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta: “Biz talimatı sadece milletimizden alırız”
banner762

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, 16 yılda bütün engellemelere rağmen çok büyük hizmetler yaptıklarını belirterek, “Biz düşmanlarımızdan merhamet beklemeyeceğiz. Çok çalışacağız ve bu oyunların hepsini bozacağız” dedi.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ilçe teşkilatı ziyaretlerini sürdürüyor. Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde ilçe teşkilatını ziyaret eden Muhammet Balta yoğun bir ilgi gördü. Ziyaret sırasında açılış konuşmasını yapan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, “Sayın Milletvekilimiz bizi sadece ilimizde değil ülkemizin her köşesinde temsil diyor. Allah yolunu açık etsin” ifadelerini kullandı.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ise, “Vakfıkebir’de yaptığımız her hizmetin altında Sayın Milletvekilimizin emeği var. Milletvekilimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın olurlarıyla TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığına seçildi, ayrıca Bursa ve Balıkesir illerinin koordinatörlüğünü de yapıyor. Türkiye-Pakistan dostluk grubu başkanlığını yürütüyor. Bütün bunlar Cumhurbaşkanımızın Başbakanımızın şehrimize verdiği önemi ve sevgiyi gösteriyor. Buda bizi çok gururlandırıyor” diye konuştu.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili, Muhammet Balta da, yaptığı konuşmada, dünyaya örnek olabilecek işler yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Bugün çok duyguluyum. İçinizden çıkan bir evladınız olarak, aldığımız bütün görevlerin sorumluluğunu taşıdım. Her nefes aldığımda, görevlerimi yerine getirme esnasında sizleri, Trabzon’umuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve Sayın Cumhurbaşkanımıza layık olabilmek için çalıştım, çalışıyorum. İşimizi yaparken doğallığımızı hiç bozmamaya çalıştık. Hizmet yapmaya çalışan, taş üstüne taş koyan herkese, dürüst ve azimli herkese her zaman yardımcı olmaya çalıştık. Bizler dünyaya örnek olacak işler yapmaya çalışıyoruz. Çünkü öyle bir ecdadın torunlarıyız. Hele birde Trabzon’da doğmuşsanız bu sorumluluğunuz daha çok artırıyor. Bu makamların hepsi gelip geçer. Kalıcı olan insanlıktır. Ortaya eser koymaktır. Musalla taşına konduğumuzda, o caminin önüne geldiğinizde bu iyi bir insandır diye dua almak en büyük hedefimizdir. Bugüne kadar partimize hizmet etmiş bütün arkadaşlardan Allah razı olsun. Çok büyük bir aileyiz. Sizler bizlere her zaman güç verdiniz. Bazen sizin istediklerinizi yapamadık. Ancak şunu bilin ki hep iyi niyetle mücadele ettik. Bizim kimseye küsmeye hakkımız yok. Bu güzel insanlara moral vermemiz gerekir. 16 yıldır bu ülkede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde özgüven kazandık. Sayın Cumhurbaşkanımız vatanını, milletini seven herkese kucak açtı, bizlere güven verdi, kuvvet verdi. Bizler 16 yılda bütün engellemelere rağmen çok büyük hizmetler yaptık. 15 Temmuz’da Dünya tarihinde bu milletin adının altın harflerle yazılacağı bir destan yazılmıştır” şeklinde konuştu.

“Taş üstüne taş koydunuz mu?”

Bir zamanlar Vakfıkebir ilçesindeki SSK istasyonundan hastaneye sevk alabilmek için milletvekillerin arandığını dile getiren Milletvekili Balta, “Trabzon’a gidecek ambulans yoktu. Şimdi CHP’liler konuşuyor. Sayın Pekşen Trabzon milletvekiliyim diyor. Bu değil miydi Vakfıkebir’e gelip imamlara hakaret eden şimdi bu şaşkın Pekşen, ‘Şaşırıyorum hemşerilerimizin her seçimde AK Parti’ye güçlü destek veriyor, sosyolojik yönden incelenmesi lazım’ diyor milletin aklıyla alay ediyor. Bu milletin AK Parti’ye nasıl oy verdiğini araştırma ile uğraşacağına gitsin bu millet neden CHP’ye oy vermiyor onu araştırsın. Ama bilsin ki bu millet halka tepeden bakan, küçümseyen, elitist ve kendisini ayrıcalıklı gören, milletin değerleriyle alay eden bir partiye oy vermez. Trabzon limanına gizlice gitmiş, diyor ki; buraya kurşun, çinko cevheri taşınıyor bunlarda siyanür var diyor. Ben bir maden mühendisiyim bu cevherlerde siyanür olmadığı gibi siyanürle işleme tabi tutulan bir durum da yok. İnsan da bir utanma olur meslek onuru olur yalan üzerine siyaset yapılmaz. Tarımdan konuşuyor, sağlıktan konuşuyor. Sağlığı gitsin kendi Genel başkanına sorsun ne durumdaydık şimdi ne durumdayız. Fakat ne derse desinler halkımız hepsini görüyor ve değerlendiriyor” ifadelerini kullandı.

“Biz milletimize güveniyoruz”

“ABD, AB açık açık düşmanlık ediyor” diyen Milletvekili Balta, “Bunlar artık deşifre olmuştur. Biz talimatı sadece milletimizden alırız. Onlar adına da gereği neyse onu yaparız. Allah’tan başka kimseden korkumuz yok. Bu ülkenin tam bağımsız olması sadece hukuk tarifi ile olmuyor. Bunun için kullandığın silahın senin olması lazım. Ekonominizin güçlü olması lazım. Bu yolda hızla ilerliyoruz. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ile olmuştur. Biz düşmanlarımızdan merhamet beklemeyeceğiz. Çok çalışacağız ve bu oyunların hepsini bozacağız. 1071’den beri bu topraklarda bu oyunlar oynanıyor. Biz rabbimize ve milletimize güveniyoruz. Bir tarafta milli ve yerli bir ittifak var. AK Parti ve MHP. Diğer tarafta ülkesini her yere şikayet eden CHP ve sırtını terör örgütüne dayayan HDP var. Millet karar verecek. Milli ve yerli insanların yönettiği Türkiye mi yoksa bedeni burada ruhu ve kalbi dışarda olanlar mı?” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@