Potada Finalistler Belli Oldu Foto Galeri: Potada Finalistler Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Daire Başkanlığının 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları 3x3 Yıldızlar Basketbol Grup müsabakaları kızlar ve erkekler kategorisinde oynanan son gün maçlarının ardından tamamlandı.

Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda 3 gün süren müsabakalar, 5 Mayıs Cuma günü kızlar ve erkekler kategorisinde oynanan 6 maçın ardından sona erdi. Erkeklerde 4, kızlar 2 maçın oynandığı son gün maçların ardından yıldız erkeklerde Kayseri TED Koleji birinci, Adana Gazi Ortaokulu ikinci, Konya TEDEM Koleji üçüncü, Konya Mehmet Beğen Ortaokulu dördüncü oldu. Yıldız kızlarda ise Kayseri Özel Fen B. Ortaokulu birinci, Konya Mehmet Beğen Ortaokulu ikinci, Konya Özel Tem. Değ. Ortaokulu üçüncü, Kayseri TED Koleji dördüncü oldu.

Kategorilerinde ilk 4’e giren takımlar 29 Mayıs-2 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek finallerde şampiyonluk mücadelesi verecek.

Müsabakalardan sonra dereceye giren takımlara başarı belgeleri ve madalyaları ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ufuk Aktaş, hakem ve antrenörler tarafından verildi.