Geçtiğimiz gün İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ile bir araya gelen AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, sağlık alanında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Görüşme sonrası sosyal medya hesabı üzerine açıklama yapan Şeker, Karaman İl Sağlık Müdürlüğünün 2022 yılı yatırım programında yer alan 4-5 hekimli Aile Sağğı Merkezinin müjdesini de duyurdu. Şeker, açıklamasında Hürriyet Mahallesinde yapılması planlanan Aile Sağğı Merkezinin inşası için yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını kaydetti.

400 GÜN SONRA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Yapım maliyeti 6 milyon 621 bin 210 TL olan 4-5 hekimli Aile Sağğı Merkezinin yapımı için çalışmaların önümüzdeki haftalarda başlaması bekleniyor. Yüklenici firma ile yapılan sözleşmede ise merkezin 400 günlük yapım sürecinin ardından vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

Şeker’in konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun’u ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Hürriyet Mahallesine Yeni Aile Sağğı Merkezi  Karaman İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 2022 yılı yatırım planı kapsamında olan 4-5 hekimli Aile Sağğı Merkezi inşası için bugün yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.

Yapımı tamamlandıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim edilecek olan Aile Sağğı Merkezimiz bölgedeki vatandaşlarımızın sağlıkla ilgili ihtiyaçlarının daha konforlu bir ortamda karşılanması için planlanmıştır. Yapım maliyeti 6.621.210,00 Türk Lirası tutarına olan Aile Sağğı Merkezimizin yapımına önümüzdeki haftalarda başlanacak olup sözleşmede belirtilen 400 gün yapım süresi sonunda halkımızın hizmetine sunulacaktır.”