Mansur Yavaş şunları söyledi:
“Sevgili Karamanlılar, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Recep Başkanımı inşallah seçerseniz, biz kendisi ile bir işbirliği protokolü yapıp, eksik kalan yönlerde Karaman halkına çok çok desteklerde bulunacağımızı şimdiden belirtiyorum ve size emanet ediyorum Recep Başkanımı. İnşallah iyi haberlerle gelecek. Tekrar hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Recep SERTÇELİK ise görüşme ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Başkentimiz Ankara’nın Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş makamında bizleri ağırladı. Sayın Başkanımızın Karaman’a ve bizlere karşı ilgisi her türlü takdire değerdi.  Mansur YAVAŞ Başkanımla Karaman’ı konuştuk. Karaman’a özel bir ilgisi olduğunu, Karaman’ın belediyecilikte gelişmesi için her türlü desteği vereceğini belirtti. Bu desteğini  Karaman Belediyesi-Ankara Büyükşehir Belediyesi İşbirliği Protokolüne bağlamamız gerekliliğini vurguladı.
Karaman’a, Karamanlı’ya  karşı gösterdiği ilgiden dolayı Sayın Mansur YAVAŞ’a teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Karaman Belediyesi birlikte büyük işler başaracak.”