banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Bir Girişimcilik Hikâyesi: Tezgâhtan Kendi İşyerine

Midyeyle bir girişimcilik hikâyesi yazan Midyetörss sahibi Samet Yeşildağlar, açmış olduğu işyerinde “Karaman’a midyeyi sevdiren adam” olarak tanınıyor.

Reklamlar 18.04.2022, 14:23 18.04.2022, 16:42
1530
Bir Girişimcilik Hikâyesi: Tezgâhtan Kendi İşyerine
banner762

Karaman’da 2018 yılından bu yana Kültür Sokağı girişinde kar kış demeden tezgâhta midye satan Samet Yeşildağlar, birçok zorluğu aşarak yapmış olduğu girişimlerle Midyetörss adlı işyerini açtı. “Karaman’a midyeyi sevdiren adam” olarakta bilinen Yeşildağlar, ders niteliğindeki girişimcilik öyküsünü gazetemize paylaştı.

İlk zamanlara da geceleri tezgahta midye sattığını ifade eden Yeşildağlar, “Dürüst işçilik, sabır, özveri ve en önemlisi müşterilerimize hijyen açısından en iyisini vermeyi başardığımızı düşünüyoruz. Karaman’da midyeyi 2018 yılında işten çıktıktan sonra kültür sokağı girişinde satmaya başladım. Geceleri eğlence mekânları kapanana kadar bekleyerek midye sattım ve sabrettim. İlk haftalar herkes bu ne satılır mı? dediler. İlk haftalar hep elimde çok midye kalıyordu, çöpe atıyordum zarar ediyordum ama özverimi kaybetmedim. Bir gün sattığımı diğer gün kimseye satmamakta kararlıydım sabrettim ve seven müşterilerim gün gün artmaya başladı. Müşterilerimiz artık yerimizi benimsemeye başladılar. 1 yıl gerçekten gece gündüz çalıştık ve emeğimizin karşılığını aldık. Tabi ki bu zamanda hep tezgâhta duramadığım için bazen kapalı oluyordu, bazen de çalışalım dediğimiz birine güvenip gerçekten hayal kırıklığına uğruyordum. Çünkü ticarette güvenin olmadığını öğrendikten sonra zaten Allah bana iş yeri açmayı nasip etti. Biz canlı midye alıp kendi işyerimizde herkesin gözü önümde dolduruyor ve pişiriyoruz. Saat 10.00’da sıcak olarak servisimiz başlıyor ve gece 03.00’a kadar satışımız devam ediyor” dedi.

Adres: Kültür Sokağı Girişi

Alo paket: 0545 349 51 55

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@