banner464

Dünyada en çok tercih edilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Karaman'da

Dünyada en çok tercih edilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Karaman'da

Dünyada en çok tercih edilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Karaman'da

Dünyada en çok tercih edilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Karaman'da

01 Eylül 2014 Pazartesi 12:44
4800 Okunma
Dünyada en çok tercih edilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Karaman'da

Karaman Estetika Merkezi yetkilisi Uz.Dr. Gültekin Akküçük güzellik merkezlerinin büyük ilgili odağı olmaya devam ettiğini, müşterilerinin talepleri noktasında merkezlerini yüksek teknolojiyle daha da güçlendirdiklerini söyledi.

Akküçük bu doğrultuda dünyanın en çok tercih ettiği Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazını Merkezlerine dahil ederek Karamanlı hemşerilerinin hizmetine sunduklarını kaydetti.

Alexandrite Lazer Epilasyon

755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli farkı deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır.

Alexandrite lazerler epilasyon amacıyla en çok kullanılan lazerlerdir. Neredeyse tüm lazer merkezlerinde alexandrite lazer bulunmaktadır. Bu lazerlerin en önemli özellikleri uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır. Hızlı lazerler olduklarından günlük yapılabilen işlem sayı fazladır. İşlem süresi kısadır.

Alexandrite lazerlerin uygulama yapılanlarca tercih edilmelerinin bir nedeni de uygulama yapıldığında kıllar yandığından uygulama yapılan alanın kıllardan anında temizlenmesidir. Bu kılsızlık durumu birçok kişi tarafından beğenilmektedir.

Alexandrite lazerlerde ağrı oldukça azdır. Birçok kimse ağrının az olmasından dolayı da alexandrite lazeri tercih etmektedir. Lazer epilasyon amacı ile alexandrite lazer sadece açık cilt tiplerinde uygulanabilir. Bunun nedeni alexandrite lazerlerin melanin ismindeki boya maddesi üzerinden etki etmesidir.

Alexandrite lazerler nasıl epilasyon yaparlar?
Kılın ve cildin rengini veren pigment yani boya maddesine melanin ismi verilir. Bu madde kıl ve deride bulunur. Bu maddenin yoğunluğu ise kılın ve derinin rengini belirler. Kıl koyu ise melanin miktarı yoğundur. Kıl açık, beyaz ise melanin miktarı az ya da yoktur. Bu nedenle bu lazerler açık renk kıllara etki etmezler. Deride de melanin maddesi rengi tayin eder. Melanin yoğunluğu fazla ise cilt koyu olur. Zencilerde melanin konsantrasyonu en yoğunken slav ırkı ve kuzey ülkelerinde melanin azdır.

Alexandrite lazerler kılın yapısında bulunan melanin tarafından emilirler. Her atışta milisaniyelik bir süre içinde melanin enerjiyi tutup kıl köküne iletir. Kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşür. Kıldaki kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır.

Cilt rengi koyu ise yani melanin boyası fazla ise lazer enerjisi cilt tarafındanda tutulur. Bu durum ciltte yanıklara ve lekelere neden olabilir. İşte bu nedenle alexandrite lazerler koyu ciltlede uygulanamaz. Sadece açık ciltlerde uygulanabilir.

Estetika Güzellik ve Zayıflama Merkezi
Külhan Mahallesi Ünver Apartmanı Kat;2 ve 3 te hizmetinizde

(Gazi İlokulu yanı, Hizmet Gıda Karşısı)

Randevu için;
0338 214 40 19

Son Güncelleme: 01.09.2014 12:42
Yorumlar