banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Elektrik Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Reklamlar 28.09.2021, 10:19
39
Elektrik Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?
banner762

Ev değişikliği yaptığınızda öncelikle yeni taşınacağınız evin abonelik işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu sayede taşınma ve sonrasında da eşyaların yerleştirilmesi noktasında bir sıkıntı yaşanmaz. Elektrik aboneliği işlemlerinin gerçekleştirilmesi için artık uzun süre beklemek gerekmiyor. Eskiye nazaran elektrik aboneliği işlemlerinin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebildiğini söyleyebiliriz.

Elbette işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için bazı belgeleri ve bilgileri de hazırlamanız lazım… Eğer taşınacağınız evde aktif bir sözleşme bulunuyorsa hazırlamanız gereken belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kimlik belgesi
  • Tesisat numarası
  • Kira kontratı ya da tapu belgesi
  • DASK poliçe numarası

Bu belgelerin eksik olması durumunda elektrik aboneliği işlemlerinin yapılması da mümkün olmuyor. Dolayısıyla işlemlerin gerçekleştirileceği zaman belgelerinizin hazır olduğundan emin olmalısınız. Bu belgeler ile beraber sizden bir de güvence bedeli istenecek. Güvence bedelini abonelik işlemleri sırasında peşin olarak ödeme imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda ikinci bir şansınız daha var. O da güvence bedelinin iki taksit halinde ödenmesidir. Gelecek olan iki faturaya eşit miktarda güvence bedeli yansıtılabiliyor. Eğer güvence bedelini hazır şekilde yanınızda bulunduramadıysanız ikinci seçeneğe yönelebilirsiniz.

Bu arada elektrik aboneliği işlemlerinin gerçekleştirilmesi sırasında eğer arzu ederseniz eski evinizin aboneliğinin kapatılması talimatını da verebiliyorsunuz. Bunun için öncelikle Enerjisa internet sitesine tıklamanız gerekiyor. Ardından site üzerinden size en yakın Enerjisa hizmet noktalarından birini seçebilirsiniz. Bu hizmet noktası için randevu talebinde bulunabilir ve böylelikle saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan elektrik aboneliği işlemlerinizin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Elbette başvuru tarihinizden itibaren 14 gün içerisinde eski aboneliğinizin kapatılması talimatı verme imkanınızın da olduğunu söyleyebiliriz.

Abonelik işlemleri taşınma sürecinin en zor kısmı olarak düşünülüyor. Oysa randevu alarak hizmet noktasına gitmeniz durumunda bu işlemler taşınma sürecinin en kolay adımına dönüşüyor. Öncelikle sıra beklemenize gerek kalmıyor çünkü randevu günü ve saatinde hizmet noktasında hazır bulunmanız durumunda işlemlerinizin hemen yapılması da mümkün oluyor. Siz de eşyalarınızın taşınmaya hazırlanması ve nakliye firması bulma aşamasına geçebiliyorsunuz. Bu konuda daha fazla bilgi için de Enerjisa internet sitesine uğramanızı tavsiye ederiz. Sitede konuya dair en önemli bilgiler detaylı bir şekilde aktarılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@