banner741

banner590

banner722

Mide Botoksu İle Ameliyatsız Kilo Vermek Mümkün!

Özel Selçuklu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zihni Kocaerkek tarafından uygulanan ve sağlıklı kilo vermeyi sağlayan Mide Botoks operasyonları tüm hızıyla devam ediyor.

Reklamlar 25.06.2020, 22:28 25.06.2020, 22:30
2097
Mide Botoksu İle Ameliyatsız Kilo Vermek Mümkün!
banner762

Hastane Genel Müdürü Mevlüt Yeniay, yine başarıyla tamamlanan operasyon sonrası Uzman doktoru kutlarken başarılarının devamını diledi.

Karaman’da ilk olarak Özel Selçuklu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zihni Kocaerkek tarafından uygulanmakta olan Mide Botoksu, endoskopik işlemle kilo vermeyi sağlayan bir yöntemdir. Uzman doktor tarafından yapılan açıklamalarda ise Mide Botoksu ile ilgili merak edinilenlere yer verildi.

 “MİDE BOTOKSU NEDİR?

Mideye Botilinum toksin (botoks) uygulanması endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemidir. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi gecikir ve hastada iştah kaybı oluşur; böylece kilo kaybı sağlanmış olur.

MİDE BOTOKSU KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir obezite cerrahisi değildir. Ancak uygulanabilecek hastalar için belli kriterler söz konusudur.

Diyet ve sporla gerektiği gibi kilo veremeyenler için uygun bir yöntemdir.

Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve obezite cerrahisi ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksu faydalı olmayacağından bu hastalarda önerilmez.

Mide botoksu uygulanacak hastaların vücut kitle indeksi 40’ın altında olmalıdır. Yani vücut kitle indeksi 27-35 arası olan 10-20 kilo fazlalığı olan diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen bireylerde uygulanır. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur.

Midesinde ülser veya gastrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir

MİDE BOTOKSUNUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Botoks yıllardır tıp alanında kullanılmaktadır ve uzman hekim tarafından doğru dozajda uygulandığından bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Mide botoks uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir mide botoksu zararı bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir.

MİDE BOTOKSU KİLO VERDİRİR Mİ?

Mide botoksu da dahil olmak üzere hiç bir yöntemin kilo verdirme garantisi yoktur. Mide botoksuna mucizevi tedavi gibi davranmak doğru değildir.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Adem Ulkusever 3 ay önce
Sayın Hocam Seni ve Ekibini Kutkar ım AllahÀ Emanet olun
11°
açık
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:36
Öğle 12:42
İkindi 16:02
Akşam 18:38
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@