banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

Saç Dökülme Tedavisinde Protez Saç Uygulamaları

Reklamlar 03.05.2021, 09:11
75
Saç Dökülme Tedavisinde Protez Saç Uygulamaları
banner762

Saç ve tüy keratin ismi verilen proteinden meydana gelir ve cildin dış tabakasında bulunan saç folikülleri neden üretilir. Yılda ortalama 15 santim uzayan saçlarda uzama işlemi eski saç hücrelerininin foliküler hücrelerin ürettiği yeni saç hücreleri tarafından cilt üzerinden dışarı atılması ile gerçekleşir. Yetişkin bir insanda ortalama 100 bin ila 150 bin arası saç bulunur ve günde yaklaşık 100 kadarı dökülür. İnsan yaşamı boyunca saç köklerinin yaklaşık yüzde 90'ı büyümeye devam eder, saçta yaşanan yaşam döngüsü hastalık ve yaş alma başta olmak üzere birçok farklı faktörden etkilenir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni ve bu nedenlere bağlı birçok da saç dökülme türü vardır. Saç dökülme tedavisi tam anlamıyla mümkün değildir, dökülmede beslenme ve genetik yatkınlık nedenler arasında ilk sıralarda yer alır ayrıca kimyasal maddelere maruz kalmak, hormonal faktörler, bağışıklık sistemi hastalıkları, ilaç kullanımı, stres, kıl gelişimi bozuklukları, psikolojik anksiyete bozuklukları, deri hastalıkları kalıcı ya da geçici saç dökülmesine neden olur.

Saç Dökülmesi Önlenir Mi?

Saç dökülme tedavisi için doğal olarak gerçekleşen saç dökülmesinde şartlar tersine çevrilmez ancak saçların incelmesine neden olan kaynakların oluşturduğu hasarlardan saçı korumak söz konusudur. Saç dökülmesini önlemek için doğal renginde ve formunda bırakmak etkili yöntemdir. Aynı zamanda saç tipine uygun şampuan kullanılması ve orta derecede sertlikte doğal kıllı fırça ile saçın taranması, ıslakken değil kuruyken fırçalanması saç dökülmesini önler.

Saç Dökülmesi Tedavisi Nedir?

Saç dökülmesini önlemek ve saç dökülme tedavisi için tarih boyunca birçok farklı yöntem kullanıldı ancak hiçbirinde saçların doğal olarak dökülmesine önleyen bir sistem bulunamadı. Saç dökülmesini tam anlamıyla durdurabilecek bir ilaç mevcut değil ancak yavaşlatabilecek bazı ilaçlar vardır. Ayrıca saç mezoterapisi, PRP uygulaması, kök hücre tedavisi, dermapen ile microneedling tedavileri uygulanabilir.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Saç köklerinden beslenir, saç dökülme tedavisi ve saçın gelişimi için önemli olan folik asit, çinko, B12, biyotin D vitamini açısından zengin besinlerin bol tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Düzenli ve dengeli beslenme sağlıklı saçlar anlamına gelir bu yüzden fındık, ceviz, badem, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, kırmızı et ve kuru baklagiller düzenli olarak tüketilmelidir. Su da saç sağlığı için oldukça önemlidir bu yüzden bol su içilmesini öneriyoruz.

Kadın Ve Erkekteki Saç Dökülmesi Aynı Mıdır?

Androgenetik alopesi adı verilen erkek tipi saç dökülmesi genetik yatkınlığa bağlı nedenlerden kaynaklanır. Kadınlardaki saç dökülmesi genetik olmasının yanı sıra hormonel düzensizliklerden dolayı gerçekleşir. Erkeklerde saç dökülmesi başın üst kısmında başlar, kadınlarda da tepe bölgesinde ve saç çizgi hattında dökülme gerçekleşir. Kadınlarda insülin direnci, polikistik over hastalıkları, menopoz, androjenik hormonların yükselmesi ve böbrek üstü bezi hastalıkları gibi nedenlerden dolayı saç dökülmesi görülür. Erkek tipi saç dökülmeleri genelde kalıcıdır. Ve bir çok tedavi uygulamalarına cevap vermez. Bu nedenle saç ekimi ya da protez saç tercih edilir. Fakat günümüzde saç ekimi acılı ve uzun bir süreç olduğundan protez saç tercih edilir.

Detaylı Bilgi https://www.taphair.com/hizmet-protez-sac-istanbul

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
16°
az bulutlu
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:37
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:50
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@