Rektör Gavgalı Öğrenciler İle Buluştu Foto Galeri: Rektör Gavgalı Öğrenciler İle Buluştu

Karaman Lisesi’nin ‘Tebeşir’den STEM’e’ ve ‘Yaşam’da STEM’ başlıklı projeleri kapsamında 7 farklı ülkeden gelen 61 uluslararası öğrenci üniversitede proje etkinliklerine katıldı.

KMÜ Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Elif Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Onurhan Gücüş’ün eğitmen olarak görev aldığı projede öğrenciler günümüzde kullanımı giderek yaygınlaşan 3D yazıcılar ile ürün tasarlama ve ürün çıktısını alma işlemi üzerine bilgi edindiler.

İspanya, Fransa, Makedonya, Romanya, Polonya, Yunanistan ve Türkiye’den gelerek projeye dâhil olan öğrenciler, Türkiye’de ve Karaman’da yer alan tarihi ve kültürel alanları da ziyaret ederek ülkemizin sahip olduğu güzellikleri yerinde görme fırsatına sahip oldular.

Ayrıca proje kapsamında üniversitemize de misafir olan 61 öğrenci ve 26 öğretmen Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Rektör Gavgalı, ilimize ve üniversitemize farklı ülkelerden gelen öğrencilere KMÜ’nün eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmalar hakkında bilgi vererek, kendilerini ülkemizde ve üniversitemizde görmekten son derece memnun olduğunu ifade etti.

Öğrenciler ise Rektör Gavgalı’ya misafirperverlikleri için teşekkür etti.