banner597

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

banner491
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
banner567

T.C.

KARAMAN

İCRA DAİRESİ

2018/240 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Karaman İl, Kazımkarabekir İlçe, 233 Ada, 10 Parsel, Taşlık Mevkii, Parsel üzerinde halihazırda herhangi bir yapı bulunmamakta olup boş bir parseldir. Tapu bilgileri göz önüne alındığında; keşif konusu parselin kayıtlı cinsi Arsa olarak belirtilmiştir. Parselin toplam 418,00 m² alana sahip olduğu taşınmaz bilgilerinden alınmıştır. Parsel ilçe merkezine 750 m mesafededir. Parselin mevcut imar durumu dikkate alındığında; Gelişme sahasında olduğu, Parsel üzerine %25 kullanımlı ayrık nizam 2 katlı bina yapılabileceği, Parselin kuzeybatı cephesinde yol olduğu, Geometrik olarak dikdörtgen yapıya sahip olduğu tespit edilmiştir.

Adresi                          : Karaman İl, Kazımkarabekir İlçe, 233 Ada, 10 Parsel, Taşlık Mevkii,

Yüzölçümü                  : 418 m2

İmar Durumu             : Dosyamızda mevcuttur.

Kıymeti                        : 37.620,00 TL

KDV Oranı                  : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında gösterildiği gibidir.

1. Satış Günü               : 27/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü               : 21/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                      : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/240 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2018

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 15:54
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner601

banner590

banner591