banner741

banner590

Son Dakika
banner722

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

RESMİ İLANLAR 30.09.2019, 13:05
269
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
banner762

T.C.

KARAMAN

İCRA DAİRESİ

2016/2028 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                      : Karaman İl, Merkez İlçe, 542 Ada, 1 Parsel, YOLLARBAŞI Mahalle/Köy, satış konusu taşınmaz üzerinde hâlihazırda tek katlı yığma bir ev ve tek katlı yığma bir ambar, bulunmaktadır. Ayrıca ekonomik değeri olmayan bir adet yığma müştemilat bulunmaktadır. Ev etrafı, yöresel taş örme yaklaşık 2 m yükseklikli batı kuzey ve doğu cephesinde tekil güney cephesinde komşu parsel ile ortak yaklaşık 100 m uzunluklu bahçe duvarı ile çevrelenmiştir. Tek Katlı Ev: Bahse konu ev yaklaşık 25-30 yıllık bir yapı olup yıllara göre kısmı tadilatlar görerek bugüne kadar gelmiştir. Tek katlı ev yığma olarak inşa edilmiş olup içi ve dışı sıvalı vaziyettedir. 3 oda 1 aralık, wc, banyo ve mutfak olarak yapılmış evin çatısı sac kaplamalıdır. Kapı ve pençeleri ahşap doğrama olup dış kapısı demir kapıdır. Pencereler demir korkulukludur. Oda tabanları ahşap kaplamadır. Mutfak alt üst dolapları ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Evin ısıtması soba ile sağlanmakta olup güneş enerjili su ısıtma sistemi mevcuttur. Söz konusu yapının inşaat alanı 120,00 m² dir. Ev dört cepheli olup batı cephesinde yol vardır. Evin yapım şekli kullanılan malzemelerin özellikleri dikkate alındığında 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre III Sınıf A grubu yapılar sınıfına girdiği ve 1 m² sinin 800,00 TL / m² olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu yapının mevcut durumu ve yapım yılı dikkate alındığında aşınma oranının % 40 olacağı tespit edilmiştir. Tek Katlı Ambar: Bahse konu ambar yığma bir yapı olup dışı sıvalıdır. Yaklaşık 30 yıllık bir yapı olup çatısı kiremit kaplamalıdır. Bir kapısı ahşap bir kapısı demir kapıdır. Penceresi ahşap penceredir. Söz konusu yapının inşaat alanı 40,00 m² dir. Ambar ve bahçe duvarının yapım şekli kullanılan malzemelerin özellikleri dikkate alındığında 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre I Sınıf A grubu yapılar sınıfına girdiği ve 1 m² sinin 153,00 TL / m² olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu yapıların mevcut durumu ve yapım yılı dikkate alındığında aşınma oranının % 40 olacağı tespit edilmiştir. borçlu hissesi tam olup taşınmaza arsa ve bina değeri olarak toplam 102.192,00 TL kıymet takdir edilmiştir.

Yüzölçümü                    : 1.062,74 m2

İmar Durumu                 : Ayrık nizam, bodrum+2 kat betonarme karkas inşaat yapılabilir. ön cepheden 5 m, yan bahçe mesafesinden 3 m çekmeleri mevcuttur.

Kıymeti                          : 102.192,00 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü                : 14/11/2019 günü 15:45 - 15:50 arası

2. Satış Günü                : 10/12/2019 günü 15:45 - 15:50 arası

Satış Yeri                       : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı iletelim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2028 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2019

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:37
Güneş 06:58
Öğle 12:36
İkindi 15:37
Akşam 18:05
Yatsı 19:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@