banner741

banner590

Son Dakika
banner722

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

banner824
RESMİ İLANLAR 22.01.2020, 09:11
904
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
banner762

T.C.
KARAMAN
İCRA DAİRESİ
2017/361 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                      : Karaman İl, Merkez İlçe, 334 Ada, 6 Parsel, DİLBEYAN Mahalle/Köy, taşınmaz tarla vasfında olup üzerinde dikimi normlara uygun olarak yapılmış 5-7 yaşında kapama elma bahçesi bulunmaktadır. Karaman il merkezine 7 km uzaklıktadır. Elma üretiminin az yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Çevresinde genelde sulu tarım yapılmakla birlikte buğday ve mısır gibi ürünler üretilmektedir. Yapılan incelemede bakım işlerinin yeterli yapılmadığı bundan dolayı fidanların yeteri kadar gelişim göstermediği anlaşılmıştır. % 0-2 eğimli olup toprağı, siltli-killi-tın yapıda orta derin profillidir. Taşınmazda kuyu bulunmamakta olup sınırında baraj suyu iletim kanaletleri bulunmaktadır. Bundan dolayı sulu tarım arazisidir. Borçlu hissesi tamdır.

Yüzölçümü                    : 20.399,58 m2

İmar Durumu                 : İmar planı dışındadır.

Kıymeti                          : 508.561,52 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü                : 05/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü                : 30/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                       : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/361 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-7°
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:51
Öğle 13:03
İkindi 15:42
Akşam 18:04
Yatsı 19:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@