banner741

banner590

Son Dakika
banner722

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

RESMİ İLANLAR 12.03.2020, 11:44
187
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
banner762

T.C.
KARAMAN
İCRA DAİRESİ
2019/10612 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                      : Karaman İl, Merkez İlçe, 4381 Parsel, AKÇAŞEHİR Mahalle/Köy,

A-) Betonarme 2 katlı Ev: 7 metre yüksekliğinde yapılan 1 adet1.kat mesken ve 1 adet zemin kat depodan oluşan iki katlı betonarme karkas bina bulunmaktadır. Yapı yaklaşık 15 yıllık olup mesken ve depo yaklaşık 150 m²alanındadır. Yapı 3. sınıf özelliklere sahiptir.1.kat mesken4 oda,1vc,1 mutfak,1 banyodan meydana gelmiştir Islak zeminlerin duvarları tavana metre kadar seramik olup alt ve üst dolapları mevcuttur. 4 odadan meydana gelip pencereleri ısıcamlı PVC olup Çatı aksamı kiremit kaplı olup ısınma sistemi sobalıdır Meskenin kapısı çelik kapı deponun kapısı ise profil ve saçtan meydana gelmiştir. Sıcak su enerji sistemi mevcuttur. Dış cephe boyası yapılı olup kullanılmaktadır. Ayrıca zemin kat depoya bitişik olarak yol cephesine kaçak olarak100 m²alanında 2,5 metre yüksekliğinde ısıcamlı PVC olarak yapılmış ilave yapı mevcuttur. Çatı aksamı oluklu polikarbon malzemeden yapılmıştır. Zemin kat depoya bitişil olarak yapıldığı için dükkân şeklinde kullanılabilir.

B-) Arsanın köşesine (yol cephesine) yapılmış Aşhane müştemilatı: Mevcut iki katlı betonarme karkas bina karşı tarafında yapılan tek katlı50 m2 alanında 2,50 mt. Yüksekliğinde Aşhane müştemilatı mevcuttur. Yığma kargir olarak yapılan yapının çatısı ahşap direkler üzeri kiremit örtülü vaziyettedir Yapının dış kaba ve ince sıvası yapılı boyası yapılı değildir. Dış kapısı ise profil ve saçtan meydana gelmiştir Yaklaşık 15 yıllık bir yapıdır.

C-)Arsa: Bahse konu parsel 903 metrekare alana sahiptir. Arsanın metrekaresi büyük olduğundan ve tamamı köy yerleşim sahası içinde olduğundan nispeten kıymetlidir. Arsanın köy yerleşim sahası içerinde bulunması ve mevcut imar durumuna göre bodrum + 2 katlı mesken inşaatı yapılabilir vaziyettedir. Borçlu hissesi tamdır.

Adresi                           : Akçaşehir Kasabası Merkez KARAMAN

Yüzölçümü                    : 903 m2

İmar Durumu                 : İmar planı içerisindedir.

Kıymeti                          : 356.790,00 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler        : Tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü                : 20/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası

2. Satış Günü                : 21/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri                       : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10612 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2020

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
kapalı
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:36
Güneş 06:57
Öğle 12:36
İkindi 15:38
Akşam 18:06
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@