banner464

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

17 Ağustos 2017 Perşembe 09:59
69 Okunma
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
KARAMAN
İCRA DAİRESİ
2017/251 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Karaman İl, Merkez İlçe, 2833 Ada No, 20 Parsel No, Zembilli Mahallesi , A Blok , 6.kat , 26 Bağımsız Bölümdeki satışa konu bağımsız bölüm; parsel üzerinde bulunan iki bloktan oluşan bodrum+zemin+7 katlı betonarme apartmanın 3.katında bulunmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmış olup üzeri boyalıdır. Daire 3 oda salon antre mutfak banyo ve tuvaletten teşkil eden dairenin 134,00 metrekare olduğu yapı ruhsatı ve onaylı projesinden tespit edilmiştir. Odaların zemin kaplaması laminant parke döşeme kaplamasıdır. Kapılar ahşap kapı pencereler PVC penceredir. Bazı pencereler fransız balkon tipinde yapılmıştır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Bütün mahal tavanları alçıpan asma tavan imalatı ile dekore edilmiştir. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplı olup döşemesi seramik kaplamadır. Mutfakta mutfak tezgahı üstü ahşap mutfak dolabı ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Mutfakta ayrıca ankastre sistem mutfak gerekçeleri bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Bina henüz tamamlanmış olup ortak alanlarda imalatlar devam etmektedir. Giriş kısmında vestiyer ile banyo ve tuvalet dolapları bulunmaktadır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Bina merkezi ısıtmalı ve asansörlü bir binadır. Ayrıca doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır. Mesken kuzey ve batı cephelidir. Tapu taşınmaz bilgileri incelendiğinde satış konusu parselin arsa vasfında olup toplam 3.800,00 metrekare alana sahiptir. Satış konusu bağımsız bölüm mesken olarak nitelendirilmiş olup parsel üzerinde 592/38000 oranında arsa payı bulunmaktadır. Taşınmazın tam hisseli olarak borçlu adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir.

İmar Durumu             : Dosyasındadır.               Kıymeti   : 225.260,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 27/10/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü               : 27/11/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri                      : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Karaman İl, Merkez İlçe, 2833 Ada No, 20 Parsel No, Zembilli Mahallesi ,A Blok , 3.kat , 15 Bağımsız Bölümdeki satışa konu bağımsız bölüm; parsel üzerinde bulunan iki bloktan oluşan bodrum+zemin+7 katlı betonarme apartmanın 3.katında bulunmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmış olup üzeri boyalıdır. Daire 3 oda salon antre mutfak banyo ve tuvaletten teşkil eden dairenin 134,00 metrekare olduğu yapı ruhsatı ve onaylı projesinden tespit edilmiştir. Odaların zemin kaplaması laminant parke döşeme kaplamasıdır. Kapılar ahşap kapı pencereler PVC penceredir. Bazı pencereler fransız balkon tipinde yapılmıştır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Bütün mahal tavanları alçıpan asma tavan imalatı ile dekore edilmiştir. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplı olup döşemesi seramik kaplamadır. Mutfakta mutfak tezgahı üstü ahşap mutfak dolabı ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Mutfakta ayrıca ankastre sistem mutfak gerekçeleri bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Bina henüz tamamlınmış olup ortak alanlarda imalatlar devam etmektedir. Giriş kısmında vestiyer ile banyo ve tuvalet dolapları bulunmaktadır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Bina merkezi ısıtmalı ve asansörlü bir binadır. Ayrıca doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır. Mesken kuzey ve doğu cephelidir. Tapu taşınmaz bilgileri incelendiğinde satış konusu parselin arsa vasfında olup toplam 3.800,00 metrekare alana sahiptir. Satış konusu bağımsız bölüm mesken olarak nitelendirilmiş olup parsel üzerinde 592/38000 oranında arsa payı bulunmaktadır. Taşınmazın tam hisseli olarak borçlu adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir.

İmar Durumu             : Dosyasındadır. Kıymeti     : 225.260,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 27/10/2017 günü 10:15 - 10:25 arası

2. Satış Günü               : 27/11/2017 günü 10:15 - 10:25 arası

Satış Yeri                      : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/251 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2017

Son Güncelleme: 17.08.2017 10:15
Yorumlar