banner464

Rize Ak Parti Yeni İl Yönetimi İlk Toplantısını Yaptı

AK Parti yeni Rize İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, eski il başkanı Hikmet Ayar ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın da katıldığı toplantıda bir araya geldi.Öğretmenler...

Rize Ak Parti Yeni İl Yönetimi İlk Toplantısını Yaptı

AK Parti yeni Rize İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, eski il başkanı Hikmet Ayar ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın da katıldığı toplantıda bir araya geldi.Öğretmenler...

28 Aralık 2014 Pazar 15:45
76 Okunma
Rize Ak Parti Yeni İl Yönetimi İlk Toplantısını Yaptı
AK Parti yeni Rize İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, eski il başkanı Hikmet Ayar ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın da katıldığı toplantıda bir araya geldi.

Öğretmenler Evi’nde yaplınan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti’nin en başarılı olduğu konulardan bir tanesinin kongre süreçleri olduğunu vurgulayarak, "Çünkü kongreler diğer partiler için nifak çıkmasının bir sebebi olarak görülürken AK Parti için bütünleşmenin, beraberliğin ve yenileşmenin sebebi oluyor. Milletvekillerimiz ve eski il başkanımızın da desteğiyle birlikte sorunsuz sıkıntısız bir kongre ifa ettik. İnşallah bu geleneğimizi de önümüzdeki günlerde devam ettireceğiz. Önümüzde kandın kolları ve gençlik kolları kongreleri var. Onların da ilçe kongrelerini en kısa zamanda tamamlayacağız" dedi.

Eski il başkanı Hikmet Ayar ise yaptığı konuşmada, "Bugün burada gördüğüm tablo gerçekten emeklerimize değecek bir tablodur. Çünkü çok kaliteli ve seviyeli bir yönetim oluşmuş. Bu yönetimin oluşmasında en büyük katkı il başkanımız Muhammed Avcı’nın dır. Yeni yönetime çok iş düşüyor. çünkü Rize’de başarı çıtası çok yükselmiştir. Bu başarı çıtasını yukarıda tutmak için çok çalışmak lazım. Bu gayreti ve çalışmayı da göstereceğinize yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ise oluşturulan yeni yönetimle birlikte elde edilen başarıların devam edeceğine inancının tam olduğunu ifade ederek "Göreve geldiğimiz 9 ay boyunca il başkanımızla Hikmet Ayar’la birlikte uyum içerisinde çalıştık. Yeni il başkanımız Muhammed Avcı’yla da ayını uyum içerisinde çalışacağımızdan kuşkum yok. Çünkü burada istişare diyalog ve uyum çok önemlidir" şeklinde konuştu

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal da oluşturulan yeni yönetimin uzun istişareler sonucunda ortaya çıktığını belirterek şunları söyledi:

"Yapılan uzun çalışmalar ve istişareler sonucunda bu kadro ortaya çıkmıştır. Böyle bir kadronun ortaya çıkmasında büyük bir memnuniyet duydum. Son derece güzide bir kadronun Rize’de bizi temsil edecek olması beni bir kez daha mutlu etmiştir. Sizlerin belirlenmesi hiç kolay olmadı. Belki de bir ayı aşkın süreyle yapılan çalışmalar sonucunda böyle bir yönetim oluşturuldu. Benim kanaatime göre Rize’de oluşturulabilecek en iyi yönetim oluşturulmuştur. Sizlerle beraber Rize’de önemli işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Ben tabi çok ayrı memnuniyet içerisindeyim. Çünkü Hikmet Ayar’a il başkanlığı görevini devrettikten sonra bu görevi layıkıyla yerine getirdi. Dengeleri çok iyi koruyan özellikle milletvekili teşkilat arasındaki dengeyi çok iyi kurabilen, partinin temsili noktasında azami gayret gösteren ve bu noktada ciddi başarılara imza atan bir il başkanlığı ortaya koymuştur. Kendisine yürekten teşekkür edip, tebrik ediyorum. Bu yönüyle Hikmet beyin il başkanlığı döneminde birebir yakinen çalışma arkadaşı olarak, çok verimli, çok başarılı ve çok anlayışlı bir dönem geçirdik.Bir diğer mutlu olduğum noktada bizzat kardeşim olarak gördüğüm, benimde Rize’de kendisinin görüşlerine doğrudan başvurduğum, eleştirilerini çok dikkate aldığım, bir kardeşimizin il başkanı olması bana ayrı bir mutluluk kazandırmıştır. Ben Muhammed kardeşimizin başkanlığında oluşan yönetim kuruluna yürekten başarılar diliyorum. Deyim yerindeyse varımızla yoğumuzla sizinle beraber olacağız. Bugüne kadar ortaya konan Rize siyasetindeki ahengin ve dayanışma anlayışının hiç kesintiye uğramadan devam edeceğini düşünüyorum. "

Yorumlar