banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü Nedeniyle Stant Açıldı

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü nedeniyle stant açıldı. Hastane yemekhane girişinde açılan stantta el hijyeninin önemine ilişkin bilgilendirilmeler yapıldı.

SAĞLIK 09.05.2022, 14:43 09.05.2022, 14:47
174
5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü Nedeniyle Stant Açıldı
banner762

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü ile ilgili olarak açılan stant hakkında yapılan açıklamada, “Günümüzde antibiyotik direncinin geldiği boyut, enfeksiyonların tedavisini zora sokar hale gelmiştir. Enfeksiyon hastalıklarının önlenmesinde el hijyeni sağlanması en etkili yöntemdir. Dünya Sağlık Örgütü, gerek toplumda gerekse hastanede gelişen enfeksiyonlardan korunmada, öncelikli önlem olarak el hijyeni sağlanmasını önermektedir. Konunun önemini vurgulamak üzere 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü olarak kabul edilmektedir. Tüm dünyada el hijyeni ile ilgili bilgilendirici etkinlikler düzenlenmektedir.

Konuya ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bilgilendirici etkinlikler düzenlenmekte olup; etkinlik kapsamında hastanemizde El Hijyeni standı açılıp Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri arasında resim yarışması düzenlendi. 5 Mayıs Dünya El Hijyeni günü kapsamında Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında Rumeysa Nur Akdağ birinci, İshak Tanrıverdi ikinci ,Nisa Nur KULU üçüncü oldu. Öğrencilere ödüllerini Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz tarafından verildi. Hastane yemekhane girişinde açılan stantta el hijyeninin önemine ilişkin bilgilendirilmeler yapıldı” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@