banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

63 Yaşındaki Kadın Hasta Sağlığına Kavuştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beyin tümörü ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

SAĞLIK 10.10.2022, 17:49
964
63 Yaşındaki Kadın Hasta Sağlığına Kavuştu
banner762

63 yaşında kadın hastanın ameliyatı Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Uzm. Dr. Lokman Kıran tarafından gerçekleştirildi.

Ameliyat sonrası açıklamalarda bulunan Uzm. Dr. Lokman Kıran ''63 yaşında bayan hasta bayılma nedeniyle acil servise başvurdu. Yapılan görüntüleme tetkiklerinde ciddi beyin ödemine neden olan beyin tümörü tespit ettik. Hastayı Beyin ve Sinir Cerrahisi servisine yatırılarak önce medikal tedavi uyguladık. Çağın ve teknolojinin tüm imkanları hastanemizde kullanılarak hastaya başarılı bir beyin tümörü ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası bir gece gözlem amacıyla yoğun bakıma yatırdığımız hasta daha sonra servise alındı. Tedavisi tamamlanan hasta şifa ile taburcu edildi. Hastanemizde Türkiye'nin büyük merkezlerinde kullanılan son teknoloji temin edilerek beyin tümörü ameliyatları yapılmaktadır. Bu sayede vatandaşın sağlık hizmeti almak için şehir dışına başvurmasına ihtiyaç kalmamıştır. ''dedi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz ise, “Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tıbbi malzeme ve cihazlarla imkanlarımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Hastanemizin tüm tesislerimizde hastalarımıza en iyi sağlık hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ediyoruz. İlimizde yapılan bu tür ameliyatlarla birlikte hastalarımızın başka sağlık kurumlarına gitmeden tedavilerini hastanelerimizde gerçekleştirilecekler. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak her gün imkanlarımız artmaktadır ve buna benzer ameliyatları başarılı bir şekilde yapmanın insanları sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız ameliyatı gerçekleştiren Lokman Kıran hocamıza ve ekibine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@