banner464

Akyürek, Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret etti

Akyürek, Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret etti

21 Şubat 2016 Pazar 14:40
34 Okunma
Akyürek, Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret etti

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret etti.

Başkan Akyürek, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret ederek engelliler ve yakınları tarafından düzenlenen hatim duasına iştirak etti.

Engellilerle bir araya gelen Akyürek, dünya hayatında herkesin bulunduğu konumla, imkanla imtihan olduğunu belirterek, "Yeryüzünde imtihanı olmayan insan yoktur. Herkesin değişik imkanları var. Allah ebedi hayatta hepimize mutluluk versin, imtihanları kaybettirmesin" şeklinde konuştu.
Konya’da engelli derneklerinin buluşma, dayanışma, eğitim, işbirliği faaliyetlerine önderlik yapmasının son derece memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başkan Akyürek, bunun şehir açısından son derece önemli olduğunu dile getirdi.
Yaz aylarında Kültürpark'ta yapılan programlarda, bedensel engellileri tekerlekli araçlarıyla görmekten mutlu olduğunu anlatan Başkan Akyürek, "Konya'mızda sizlerin daha da rahat edeceği ortamlar oluşturmak için tüm otobüslerimizi engelli kardeşlerimize uyumlu hale getiriyoruz. Bundan 12 sene önce iki tane engelsiz otobüs vardı. Şimdi engelsiz otobüs sayımız 400 oldu ve yeni aldığımız 72 tramvayımızın tamamı da engelsiz" dedi.
Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı ve dernek üyelerinin bulunduğu programda, şehitlerimiz ve vefat eden engelliler için daha önceden okunan hatimlerin duası yapıldı. Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda dernek üyeleriyle sohbet etti.

Yorumlar