banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

“Bağımlılıkla Mücadele” Konulu Eğitim Düzenlendi

Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Bağımlılıkla Mücadele” konulu eğitim düzenlendi.

SAĞLIK 23.10.2021, 10:00 23.10.2021, 10:02
115
“Bağımlılıkla Mücadele” Konulu Eğitim Düzenlendi
banner762

2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında madde bağımlılığı ile ilgili sunulan hizmetlerin daha güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen kurum içi eğitim ve vatandaşlara yönelik farkındalık çalışmalarının yanı sıra kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda da “Bağımlılıkla Mücadele” konulu eğitimler devam ediyor.

Bu kapsamda, Denetimli Serbestlik Yükümlülerine yönelik İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim düzenlendi. Ayrıca İlimizde faaliyetine başlayan YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) uzmanları tarafından tanıtıldı.

Bağımlılıkla mücadele alanında tedavi, müdahale ve danışmanlık temelinde; uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararları, uyuşturucu madde kullanım sonucu ruhsal ve fizyolojik değişiklikler konularında Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Okan İmre, bağımlılıkla mücadele tedavi süreçlerinde mevzuat, ilişkili kurumlar ve danışmanlık konusunda, İl Sağlık Müdürlüğü’nden Sosyolog Ali İmran Aksu’da eğitime katılarak bilgiler verdi.

Ayrıca YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) uzmanlarından Sosyal Hizmet Uzmanı Fazilet Özsayan merkezin işleyişiyle ilgili bilgiler aktardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@