banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Dr. Demir: “Unutkanlığın sebebi araştırılmalı”

Nöroloji Uzmanı Dr. Osman Demir, unutkanlıkla ilgili hastalık, hemen herkesin aklına “Alzheimer”ı getirse de, kafa darbesi, beyin tümörü, beyin iltihabı, sara hastalığı ve beyinde bir damarın tıkanmasının da unutkanlığa yol açabildiğini...

SAĞLIK 15.01.2018, 15:13
58
Dr. Demir: “Unutkanlığın sebebi araştırılmalı”
banner762

Nöroloji Uzmanı Dr. Osman Demir, unutkanlıkla ilgili hastalık, hemen herkesin aklına “Alzheimer”ı getirse de, kafa darbesi, beyin tümörü, beyin iltihabı, sara hastalığı ve beyinde bir damarın tıkanmasının da unutkanlığa yol açabildiğini söyledi.

“Unutkanlığın sebebi araştırılmalı”

Unutkanlığın sebebinin araştırılması gerektiğini belirten Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Osman Demir, "Çağımızın en çok duyulan şikayetlerinden biri ‘unutuyorum!’ kelimesidir. Unutmayan insan yoktur. Hemen hemen hepimiz birçok şeyi unutuyoruz. ‘Dün sabah ne yediğimi unuttum’ cümleleri çok masumane görülse de aslında çeşitli beyin hastalıkları tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazen bu unutkanlıklar yorgunluktan ve stresten olsa da kişi unutkanlığına sebep olan durumu araştırmalardır. Bunun için de mutlaka bir hekime muayene olması gerekmektedir” dedi.

"Çok unutkan oldun"

Uzm. Dr. Osman Demir sözlerini şöyle tamamladı: “Kişi unutkanlığının normal bir unutkanlık mı yoksa bir hastalık belirtisi mi olduğunu nasıl ayırt edebilir? Kişi yaşamının unutkanlıkları yüzünden etkilenmeye başlaması önemli bir belirtidir. Etraftan gelen geri bildirimlere de dikkat etmek gerekmektedir. ‘Sen bugünlerde çok unutkan oldun! Söylediğimi hatırlamıyor musun?’ gibi cümleler bunun kanıtıdır.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@