banner877

banner722

Evinden Çıkamayan Hastaların İmdadına Yetişiyorlar

Karaman Devlet Hastanesinin profesyonel Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi, evinden çıkamayan sağlık sorunu olan hastaların imdadına yetişerek onlara sağlık hizmeti sunuyor.

SAĞLIK 28.08.2018, 13:50
2431
Evinden Çıkamayan Hastaların İmdadına Yetişiyorlar
banner762

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ NEDİR?

Evde Sağlık Hizmeti,  Acil Sağlık Hizmeti olmayıp belli bir program çerçevesinde randevu sistemiyle çalışan bir birimdir. Yatağa bağımlı ve kronik hastalığı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Bu hizmetle, hastaya tanı koymak yerine tanısı konulmuş hastaya düzenlenen tedavinin takibi ve uygulanması sağlanır. Ziyaret günü ve sıklığı hastalığın durumuna ve hasta sayısına göre doktor tarafından belirlenir.

EVDE SAĞLIK HİZMETİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR;

Evde Sağlık Hizmetleri Sorumlu Hekimi Dr. Abdullah Çelik “Evde sağlık hizmetlerinden engelli, felçli, yatağa bağımlı, son dönem kanser hastaları, terminal dönem palyatif bakım hastaları, ileri derecedeki kas hastaları, ileri derecede solunum sistemi hastalıklarına sahip kişilerin yararlanabildiğini belirtti.

Dr. Çelik Karaman Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetlerinin 14 ( 1 hekim, 6 hemşire, 1 evde sağlık teknikeri, 2 taşıma personeli, 2 sekreter ve 2 şoför) kişiden oluşan alanında profesyonel bir ekiple, iki evde sağlık aracı ve iki nakil aracı olmak üzere dört hizmet aracı ile Karaman’da yaklaşık 1200 hastaya sağlık hizmeti götürdüklerini belirtirken bu işe gönül verdiklerini ve severek yaptıklarını da ekledi.

Evde Sağlık hizmeti alabilmek için başvuru yapıldığında, başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda Koordinasyon Merkezince değerlendirilir. İlgili adrese ekip gönderilerek inceleme yapılır. Evde sağlık hizmeti almak için başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucunun olumlu veya olumsuz olduğu konusunda en kısa sürede bilgi verilir. Hizmet alan hastalar belirli bir program kapsamında randevu uslunünce ziyaret edilir.” dedi.

Acil durumlar Evde Sağlık Hizmeti kapsamında değildir.

Acil durumlarda 112 Acil Sağlık Hizmetleri Servisine başvurulmalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@