banner877

banner919

banner928

banner927

banner722

Gönüllüler Harekât Bölgesine Uğurlandı

Acil Sağlık Hizmetleri Personelinden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma ekibi (UMKE) Sağlık Bakanlığı tarafından Hakkari il sınırındaki askeri üs bölgelerine görevlendirildi.

SAĞLIK 23.12.2021, 17:47 23.12.2021, 17:50
323
Gönüllüler Harekât Bölgesine Uğurlandı
banner762


İlimizde görevli Acil Sağlık Hizmetleri Personelinden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllülerinden oluşan bir ekip Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülmekte olan Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Harekâtları kapsamında Sağlık Bakanlığınca Hakkâri sınırında bulunan askeri üs bölgelerine görevlendirildi.

Üs bölgelerinde görev yapmak üzere hazırlıklarını tamamlayan UMKE ekibi, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ve sağlık yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen törenle uğurlandı.

Harekât bölgesinde görev yapacak ekip ile ilgili bilgi veren Dr. Kurşun, ‘’ UMKE personellerimiz gönüllü sağlıkçılar arasından seçiliyor. İlimizde bu anlamda eğitim almış 52 personelimiz var. Zorlu şartlarda ilk tıbbi müdahalenin yanı sıra arama ve medikal kurtarma faaliyetleri yapabilecek yeterlilikte ve donanımdalar. Bugün bu arkadaşlarımızı sınırın sıfır noktasında cansiperane milletimizin güvenliğini sağlayan Türk Ordusunun yaralarını sarmak üzere Hakkâri’ye yolcu ediyoruz. Yüce Allah’tan temennimiz sağ salim gidip gelmeleridir” dedi.

UMKE personelleri toplu fotoğraf çekimin ardından toplanma bölgesi olan Hakkâri’ye hareket etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@